Fırfırlı yazlık örgü bebek elbisesi modeli ve yapılışı

fırfırlı yazlık örgü bebek elbisesi modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle…

Fırfırlı bir örgü kız bebek örgü elbise modeli ve yapılışı ile karşınızdayım hanımlar. Bu örgü yazlık örgü elbise modelini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve modeli bebekleriniz için işlemelisiniz. Özenli bir çalışma neticesi olarak hazırlanan bu örgü elbise modelini çok beğenecek ve bu tasarımı işleyerek bebekleriniz için hazırlamak isteyeceksiniz. Fırfırlı tasarımı ile fazlasıyla dikkat çekici olan bu elbise modeli bebeklerinizin daha şık ve cici görünmelerini sağlayabilir diye düşünüyorum…

Fırfırlı yazlık örgü bebek elbisesi modeli ve yapılışına baktıktan hemen sonra, aşağıdaki diğer elbise modellerinede mutlaka bir göz atmalısınız.

Fırfırlı yazlık örgü bebek elbisesi modeli ve yapılışı

ARKANIN YAPILIŞI :

YETMİŞ  ilmek başlayınVe düz örgü örün. SEKİZ sıra fuşya rengi ip ile,BEŞ sıra pembe,ÜÇ  sıra beyaz,İKİ sıra bordo,BEŞ sıra fuşya, BEŞ sıra bordo, BEŞ sıra fuşya, İKİ sıra beyaz, BEŞ sıra pembe,İKİ sıra beyaz, DÖRT sıra bordo, ON sıra fuşya,ALTI sıra pembe,İKİ sıra bordo,BEŞ sıra bordo, İKİ sıra beyaz,İKİ sıra fuşya, BEŞ sıra bordo,SEKİZ sıra fuşya,İKİ sıra bordo rengi ip ile düz örgü örüyoruz. Pembe ipe geçiyoruzVe koltuk oyuntusunu yapmayaBaşlıyoruz.  ALTI  sıra pembe öreceğiz. ALTI sırada koltuk altı için giderkenVe dönerken ÜÇER ilmek eksiltiyoruz. Diğer DÖRT sırada da İKİ+BİR eksiltme yapıyoruz. İKİ sıra beyaz, İKİsıra bordo, BEŞsıra fuşya , İKİ sıra beyaz, BEŞ sıra pembe,İKİ sıra fuşya, BEŞ sıra bordo renk ip ile örüyoruz. Pembe ip ile YİRMİ SEKİZ ilmek ördükten sonra 1 ilmek eksiltme yapın ve sırayı sonuna kadarÖrün. Şişte ki ilmekler YİRMİ SEKİZ ilmekten oluşan2 parça halini aldı. Bu 2 parçayı ayrı ayrı öreceğiz.ÜÇ sıra beyaz, SEKİZ sıra fuşya, İKİ sıra bordo,DÖRT sıra pembe ip ile örünVe kesin. Diğer YİRMİSEKİZ ilmeği de aynı şekilde örün.

ÖNÜN YAPILIŞI :

YETMİŞ ilmek başlayın. Koltuk altı kesimine kadar arkaİle aynı örün. Koltuk altını  ÜÇ+İKİ+BİR+BİR şeklinde kesin. Arka parçasında ki renk sıralarını ön parçadada uygulayın.  Yakayı “V” şeklinde kesin. Ön veArka parçaları biribirine dikin veArka kısmına düğme dikin.

FIRFIRIN YAPILIŞI :

YÜZ SEKSEN ilmek başlayın.YİRMİ cm olana kadar fuşya renk ip ile haroşa örgü örün. Son sırada iki- üç sırada 1 eksiltme yaparak  YÜZ OTUZ ilmek kalmasını sağlayın ve kesin.

Bebekler için örgü yazlık elbiseler…

Bir önceki yazımız olan Anlatımlı örgü bebek zıbın modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde örgü zıbın ve örgü zıbın modeli ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yazlık tığ işi bluz modeli ve yapılışı
Yazlık tığ işi bluz örneği ve yapılışı

yazlık tığ işi bluz modeli örneği çeşiti ve detaylı resimli anlatım yapılışı sizlerle... Örgü işi yapan kişiler tarafından yaz aylarına...

Kapat