Fiyonklu kız çocuk hırkası ve yapılışı

fiyonklu kız çocuk hırka modeli örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı…

Kız bebekler için özel olarak hazırlanan şık bir hırka modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile tekrar karşınızdayız hanımlar. Şık tasarımı ile bir hayli dikkat çekici olan fiyonklu kız çocuk hırkası modelini, sizlerde değerlendirebilir bebekleriniz için bu örgü tasarımını oluşturabilirsiniz diye düşünüyorum. Şık yapısı ile bir hayli dikkat çekici olan bu örgü bebek hırkası modeli, bebeklerinize çok cici görünümler kazandırabilir diye düşünüyor ve özenle işlenen örgü bebek hırka modelini, yapılışı ile birlikte aşağıda sunuyorum…

Fiyonklu kız çocuk hırkası ve yapılışına baktıktan hemen sonra, sizler için seçtiğimiz özel kız çocuk hırkalarına da aşağıdaki galerimizden bir göz atmalısınız hanımlar…

Malzemeler : Kartopu Marka BABY STAR

Renk No : H518 2×100 gr

Şiş No : 3,5

Yapılışı : (2,5-3 yaş)

Arka Beden İçin : 75 ilmekle başlayarak 1 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak ilk sırayı tamamlayın. Sonraki sırada ters ilmeklerin üzerine düz, düz ilmeklerin üzerine ters örerek pirinç modelini uygulayın. Toplam 8 sıra pirinç örüp, düz örgüye geçin. 20. cm’de örgünün tersinden aynı sıra üzerinde belli aralıklarla 20 ilmek kesin. 21. cm’de pirinç örgüye geçerek, kol evini 2+2 olarak kesin. Pirinç örgünün boyu 12 cm olunca tüm ilmekleri tek seferde keserek bitirin.

kartopu kız çocuk örgü modelleri, en şık kız çocuk örgü örnekleri, örgü hırka yapılışı, fiyonklu pembe kız çocuk hırkası

Ön Bedenler İçin : 35 ilmekle örgüye başlayıp 8 sıra pirinç örün. Düz örgüye geçip 20 cm boyunca örün. Son ters sırada aralıklarla 10 ilmek kesin. Tekrar pirinç örgüye geçin. 21. cm’de kol evini 2+2 olarak açın. Pirinç örgünün 8. cm’de 4+3+2+1 olarak yakayı açın. Pirinç örgü 12 cm olunca ilmekleri bitirin. Diğer ön parçayı da aynı şekilde örüp, tamamlayın.

Kollar İçin : 35 ilmekle başlayarak 8 sıra pirinç örgü örün. Düz örgüye geçip 6 sırada 1, her iki taraftan 1′er ilmek artırarak 17 cm örün. 17. cm’de kolu önce her iki taraftan 2+2 olarak kesin. Daha sonra omuzda 5 ilmek kalıncaya kadar her sırada, her iki taraftan 1′er ilmek eksiltin. 27. cm’de kolu bitirin. Diğer kolu da aynı şekilde örüp, tamamlayın.

Ön Biyeler İçin : Yaka oyuntusundan etek ucuna kadar 66 ilmek çıkararak 6 sıra pirinç örün. Sağ ön biye üzerine, yaka kısmından aşağı doğru, eşit aralıklarla 3 adet ilik açın.

Yaka İçin : Yaka oyuntusundan 62 ilmek çıkararak 22 sıra pirinç örüp bitirin.

Fiyonk Yapılışı İçin : 8 ilmekle başlayarak 38 sıra pirinç örün ve bitirin. 4 ilmekle 10 sıra pirinç örerek bant yapın. Hırkaya dikin.

Kız Çocuk Hırka Modelleri

Bir önceki yazımız olan Yazlık tığ işi bluz örneği ve yapılışı başlıklı makalemizde yazlık tığ işi bluz hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
uzun kollu bolero modeli ve yapılışı
Uzun kollu düz örgülü bolero ve yapılışı

uzun kollu düz örgülü bolero modeli örneği ve detaylı anlatım resimli yapılışı... Örgü işi yapan kişiler tarafından uzun kollu bir...

Kapat