Gebelikte Balığın Önemiğın Önemi

Gebelikte Balığın Önemiğın Önemi
11 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.103 kez okundu.

Gebelikte balık yemenin önemi çocuğuma yararı olur mu? bu soruların tüm cevabı bu makalemizde hanımlar…

Balık bizlere bereketiyle gelen bir nimettir. Balık çok yararlı bir çok protein içeren bir besin kaynağımızdır.Hem sizlere hem karnınızdaki çocuğunuzun gelişimi ve sağlıklı olması için büyük bir rol oynamaktadır.

Genellikle de kış aylarında bol tüketmemiz gereken balığı taze ve temiz olmasına dikkat etmeliyiz ve sizlere bu yazımızda gebelikte balığın önemi hakkında merak ettiğiniz bilgileri uzmanlardan sizler için derledik ve bilgilerinize aktarıyoruz.

Deniz ürünlerine olan yatkınlığınız ile biliniyorsanız gebelik döneminde bunun bebeğinizin sağlığına oldukça önemli artılarının bulunacağı bilinirken, bebeğinizin beyin ve göz gelişimi için annenin Omega-3 yağ asidi ve özellikle DHA ile EPA gibi besin kaynaklarını alması önerilir.

D vitamininde ve gelişmekte olan bir bebek sağlıklı bir gebelik döneminin habercisi iken, diğer bir yandan bazı balık türleri ise civa gibi tehlikeli maddeler içerdiği için tüketilmemesi önerilmemektedir.

Gebelik döneminde özellikle tatlı su balıklarının tüketimini gerçekleştirmeniz önerilirken, neredeyse tüm balıklar ve kabuklu deniz ürünleri civa içerir. Büyük balıkların hem küçük balıkları yediği hem de daha uzun süre yaşadığı ön görülürse, gebelikte daha çok küçük balıkların tüketilmesi ön görülür.

Bir önceki yazımız olan Bu ayakkabı modellerine bayılacaksınız! başlıklı makalemizde 2012 Trend olan ayakkabı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Şampanya sarısı saç modeli
Şampanya Sarısı Saç Rengi ve Modelleri

Şampanya Sarısı Saç modelleri ve renkleri sizlerle hanımlar... Sizlere bu makalemde eşi benzeri ve bulunmayan bir saç rengi modeli ve...

Kapat