Gebelikte Kabızlık ve Hemoroid Tedavisi

Gebelikte Kabızlık ve Hemoroid Tedavisi
24 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.261 kez okundu.

gebelik döneminde kabızlık hemoroid nedir nasıl tedavi edilir…

Gebelik döneminde yaşanması muhtemel rahatsızlıklardan olan ve fazlasıyla can sıkabilen kabızlık ve hemoroid, bu dönem içerisinde hangi etkenlerden dolayı oluşur ve bu etkenlerden kurtulabilmek adına neler yapılabilir aşağıdaki makalemizde sizlere sunuyoruz hanımlar.

Gebelik döneminde yaşadığınız kabızlık ve hemoroid rahatsızlığını aşağıdaki önerilerimizle kolaylıkla yenebilir ve bu konuları sıkıntı olmaktan çıkartabilirsiniz diye düşünüyorum…

Bağırsak hareketlerini yavaşlatan düz kasların gevşemesi ile ortaya çıkan kabızlık için ilaç tedavisinden önce doğal yöntemlerle bir takım tedbirler alarak bu sorunun büyük oranda üstesinden gelebilirsiniz. Gebeliğinizin keyfini sağlıkla çıkarmak için bu öneriler çok önemlidir. Yoksa bu durum büyüyen karnınızla birlikte size çok daha can sıkıcı bir hale gelebilir. Gebelikte yaşanan kabızlıkla birlikte kalın bağırsağın son kısmına yapılan baskı ile toplardamar daha belirgin hale gelerek makat bölgesinde hemoroid adı verilen şişliklere neden olur. Bu durum şiddetli ağrı ve kanama gibi reaksiyonları ortaya çıkarabilir. Özellikle dışkılama sırasında acı ve yanma hissi ile anne adayı oldukça zorlanabilir.

Kabızlık için dikkat edilecek hususlar sayesinde hemoroid sorununuzu da sonlandırmış olursunuz. Bu sıkıntıları yaşamamak için alışkanlığınız olmasa bile gebelik döneminde bol sıvı alımına özen göstermelisiniz. Özellikle su tüketimine ağırlık vermesi gereken anne adayının alması gereken günlük sıvı miktarı ortalama 2 litredir. Aynı zamanda meyve, sebze ağırlıklı ve posa içeren besinler tüketmenin de bu konuda çok etkili olduğu gözlemlenmiştir. Doktorunuzun önereceği kuru meyvelerde yardımı büyük besinlerden. Tuvalet ihtiyacınızı hiçbir zaman ertelememelisiniz. Bu kabızlığa davetiye çıkarmaktan başka bir şey değildir. Tüm bu önerilerle birlikte tavsiye edilen egzersizlerinizi de ihmal etmemeniz gerekir. Gebelik dönemi haricinde günlük yaşantınızda da bu önlemler sayesinde kabızlığı hayatınızdan tamamen çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hamile kalmak istiyorum ne yapmalıyım? başlıklı makalemizde Hamile kalmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bebeklerde diş çıkarma
Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi

bebeklerde diş çıkarma dönemi bebekler nasıl diş çıkartır ve diş çıkarırken yaşanan ağrılar nasıl geçer...  Bebeklerin en sancılı dönemleri içerisinde...

Kapat