Genç görünmek için tavsiyeler

Genç görünmek için tavsiyeler
27 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 829 kez okundu.

Genç kalabilmek için yapılması gerekenler.

Genç görünmenin sırları; alışkanlıklarımızı, beslenme ve yaşam şeklimizi değiştirerek genç görünebiliriz. Genç görünmenin püf noktaları giyim kuşam, renkler, saçlar, tavır biraz bakım ve selülitsiz bir cilt dir.
Boyu kısa da olsa uzunda olsa selülitli bir vücut çirkin görünür. Dolayısıyla her kilo insanı biraz daha yaşlı gösterir. Genç görünmenin ilk koşulu zayıf olmaktır. Çok zayıf olmak zorunda değilsiniz ama çok kilo da insanı yaşlandırır ve yavaşlatır. Canlı olmak insanı sağlıklı ve genç tutar.

Giysilerden makyaja seçtiğimiz renkler ve makyajımız güzelliğimizi vurgulamalı ve estetik olmalıdır. Sizi solduran renkleri kullanmayın koyu renkler insanı yaşlı gösterir. Bizler genellikle kadın olsun erkek olsun siyah, gri ve kahverengini çok kullanıyoruz. Bu renkler genellikle herkeste hâkim. Pastel tonlar ve açık renkler kullanın. Abartmadan hafif bir makyaj yapın. Bir uzmandan kendinize yakışan makyaj tapmak ve saç modeli konusunda yardım alın

İnsanlar genellikle kısa saçın genç gösterdiğine inanırlar. Oysa bu yanlış bir düşüncedir. Dalgalı ya da düz omuz hizasında saçlar insanı genç gösterir tabi bakımlı olmak şartıyla. Kâkül kullanmak hem alnımızı kapatır kırışıklıkların görünmesini önler hem de sizi en az on yaş küçük gösterir. Gençleri dinleyin onlarla arkadaş olun onlar gibi konuşun. Dünyaya onların gözünden bakın. Gençlerle konuşurken eskiden diyerek söze başlamayın. Bu yaşlılık ifadesidir. Sağlığınızı ihmal etmeyin.
Cildimiz bizim aynamızdır. Vücudumuza iyi bakmalıyız. Beslenmemizde vitamin alımına dikkat edelim. Cildimizi dışardan olduğu kadar içerden de beslemeliyiz. Cildimizin ihtiyacı nemlendirilmek ve temizlenmektir. Cildimiz bizim doğal giysilerimizdir. Mevsim dönümlerinde cildimize özel bakım uygulamalıyız.
Ne kadar özen gösterirsek mutlaka karşılıgını da cildiniz size verecektir.

Genç Görünmek için bir de Dr. Mehmet Öz’ü dinleyelim.

 

Bir önceki yazımız olan Göz altındaki mor halkalar nasıl geçer? başlıklı makalemizde Göz altındaki morluklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Göz altı morlukları
Göz altındaki mor halkalar nasıl geçer?

Göz altı morluğuna iyi gelen tedavi yöntemleri Göz altındaki mor halkalar sadece yaşlanmanın belirtisi değil aynı zamanda önemli sağlık sorunlarının...

Kapat