Göz Altı Torbaları Canınızı Sıkmasın!

Göz Altı Torbaları Canınızı Sıkmasın!
16 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.165 kez okundu.

göz altı torbaları nedir nasıl geçer tedavisi nasıldır doğal yöntemler ile tedavi

Belli etkenlerden dolayı (aşırı yorgunluk, uykusuzluk, stres) ortaya çıkabilen ve fiziksel anlamda yarattığı tahribat ile fazlasıyla can sıkabilen göz altı torbaları, doğru öneri ve yöntemler ile kolaylıkla sorun olmaktan çıkartılabiliyor kızlar. Eğer göz altı bölgenizde meydana gelen bu yıpranmalardan dolayı sıkıntılar yaşıyorsanız, sizler için hazırladığımız makalemize bir göz atmalı ve makalemizden yola çıkaracak göz altı torbalarınızdan kurtulmalısınız…

Gözaltı Torbaları nasıl giderilir?

1. Göz torbalarına neden olan en önemli etken göz yorgunluğudur. Gün içinde bilgisayar başında olmak, televizyon izlemek gözlerinizi

yorar. Bu yüzden bunlardan olduğunca uzak durmanız tavsiye edilir.

2. Bu tatsız görüntüye neden olan diğer bir sebep ise uykusuzluktur. Düzensiz uyumak göz torbası oluşumunu tetiklemektedir. Bu yüzden mutlaka düzenli ve gerektiği kadar uyumaya özen göstermelisiniz.

3. Aşırı stresten uzak durmaya özen gösterin. Stres yaptığınızda vücudunuzdaki diğer kaslar gibi, gözaltındaki kaslarda kasılmakta ve burada torbalara neden olan yağ dokuları tetiklemektedir.

4. Oluşmuş göz torbalarını indirmek için, buz kompresi uygulayabilirsiniz. Buz parçalarını gözaltlarına tutarak hızlı bir şekilde dağılmasını sağlamak mümkündür. Bu uygulama yaklaşık olarak 10-15 dakika içinde etkisini göstermektedir.

5. Bunun dışında herkesin bildiği, badem ya da patates uygulaması oldukça fayda sağlamaktadır. Gözlerindeki yorgunluğu alarak torbaların yok olmasını sağlayan bu yiyecekler oldukça faydalıdır.

6. Son olarak imdadınıza çay uygulaması yetişmektedir. Soğuk olan siyah çay ya da papatya çayına batıracağınız pamuklar yardımıyla uygulayacağınız bu yöntemde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Bir önceki yazımız olan En güzel örgü sabun bezi modelleri başlıklı makalemizde örgü sabun bezi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelikte Beslenme
Hamilelikte Beslenme Çocuğun Sağlığını Şekillendiriyor

hamilelik döneminde beslenme durumu çocuk sağlığını ve gelişimi etkiler mi Hamilelik döneminde beslenme alışkanlıkları, çocuk sağlığını ve gelişimi direkt olarak...

Kapat