Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Tavsiyeler

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Tavsiyeler
20 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.759 kez okundu.

Göz çevresinde oluşan kırışıklıklardan nasıl kurtuluruz hepsi sizlerle hanımlar…

Göz altı kırışıklığı belirli bir yaş sonrası oluşabiliyor bunu nasıl önlerim diyorsanız çeşitli maskeler ve dünyalarca para harcıyorsunuz ben sizlere doğal maskelerle bunu anlatacağım ve zarara hiç girmeyeceksiniz. Dünyaca ünlü uzmanlar tarafından hazırlanan bu kırışıklığa karşı formülü mutlaka deneyiniz.

Yaşla birlikte mimiklerin sonucu olarak göz çevresinde kırışıklar meydana gelmesi çok normal. Eğer düzenli olarak cilt bakımı yapıyorsanız ve cildiniz için gerekli vitaminleri aldığınız bir beslenme programına bağlı kalıyorsanız bu kırışıklıklar daha ilerleyen yaşlarda oluşabilir

Tabii yağlı ciltler kuru cilt tipine göre kırışıklıklar konusunda daha avantajlı. Göz çevresindeki kırışıklıkların görünümünü azaltmak için A vitamini içeren kremler kullanabilir, dolgu ve diğer kozmetik estetik yöntemlere başvurabilirsiniz.

Cildin elastikiyetini kaybetmesi ve sürekli tekrarlanan yüz hareketleri göz çevresindeki kırışıklıkların iki ana nedenidir. Bu kırışıkların büyük oranda ortadan kalkması sadece yüz gerdirme gibi  estetik müdahalelerle mümkün olabilir. Bıçak altına yatmak tercihiniz değilse bakımınıza özen göstererek, evde hazırlayabileceğiniz cilt bakım maskelerini kullanarak ve cildinizi güneşten koruyarak bu kırışıklıkların daha az oluşmasını sağlamak elinizde.

Öncelikle tedbir olarak güneşe çıkarken mutlaka hassas göz çevresi için özel olarak üretilen koruyucu faktörlü güneş kremi kullanın. Kremin koruma faktörü en az 15 olmalı. Yine göz bölgesi için üretilen nemlendirici etkili ve güneş korumalı kremleri kozmetik mağazalarında bulabilirsiniz. Eğer yazın deniz kenarına gidecekseniz bu kremlerle yetinmeyin ve geniş camlı güneş gözlüğü takın. Hatta bir şapka takarak hem yüzünüzü hem de saçlarınızı güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz.

Kuru ciltler az esnediği için kırışıklıklara daha yatkındır. Kuru cilde sahip olanların sürekli olarak nemlendirici kullanmasını tavsiye ederim. Göz çevresi yüzün genelinden daha ince bir deriye sahip olduğu için bu bölgeye uygun kremleri tercih edin. Göz çevresindeki cildin yenilenmesi ve kırışıklıkların görünümünün azaltılması için pek çok kozmetik uzmanı Retinoid kremleri tavsiye ediyor. Retinoid kremlerin tam olarak kimyasal içeriğini bilmiyorum ama kısaca sentetik A vitamini olarak tanımlayabilirim. Bu kremler güçlü bir antioksidan etkisi yaratıyor ve cilt hücresi oluşumunu teşvik ederek cildin esnekliğini arttırıyor(muş). Bazı forumlarda akne tedavisine ve gözaltı morluklarına iyi geldiği yönünde görüş yazanlarda var. Artık deneme yanılma riskini almaya siz karar vereceksiniz.

Doğal cilt maskeleri için onikibilgi.com’da daha önce göz çevresi kırışıklıkları için doğal maskeler, göz altı kırışıklıkları için maske ve göz altı kırışıklıkları nasıl giderilir yazılarımızda bilgiler vermeye çalışmıştık. Bu yazılarda bulunan kürleri daha pahalı yöntemler olan kozmetik estetik tedavilerini ve kozmetik kremleri kullanmadan önce evinizin rahatlığında deneyebilirsiniz. Ancak bu tip maskelerin hemen etkisini göstermesini beklemeyin ve 4-5 hafta düzenli uygulayın.

Estetik ve Kozmetik Müdahaleler

Botoks ve kolajen dolguları göz kenarı ve çevresindeki kırışıklıklar için diğer yöntemler. Bu gibi işlemleri mutlaka profesyonel bir cilt uzmanı eşliğinde, gerekli resmi belgeleri bulunan güzellik merkezlerinde yaptırın. Çünkü geri dönüşü çok zor olan (bazen olmayan) durumlarla karşılaşabilirsiniz. Diğer seçeneklerinizi ise lazerli cilt yenileme ve cildin üst katmanının soyulması ve alttan yeni katmanın gelmesini sağlayan dermabrazyon tedavisi. Yüz gerdirme gibi estetik cerrahi müdahaleler de bu kategoride sayılabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Badem Yağı İle Kaş Bakımı başlıklı makalemizde Badem yağı ile daha gür kaşlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
puruzsuz-cilt
Pürüzsüz bir cilt için çözüm önerileri

pürüzsüz bir cilt için öneriler tavsiyeler püf noktalar nasıl elde edilir...  Pürüzsüz bir cilt hepimizin ortak hedefleri içerisinde yer alır....

Kapat