Göz Makyajı Nasıl Temizlenmeli?

Göz Makyajı Nasıl Temizlenmeli?
30 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.282 kez okundu.

göz makyajı nasıl temizlenir göz makyajını temizleyebilme önerileri…

Kusursuz bir görünüm elde etme amacıyla tercih edilen göz makyajları, bizleri amacımıza rahatlıkla ulaştırabiliyorlar. Göz makyajı yaptıktan sonra belli bir görünümü elde eder ve belli zaman sonra ise bu görünümden kurtulmak isteriz. İşte bu aşamadan sonra yapmanız gerekenleri sizlere sunuyoruz hanımlar.

Göz makyajlarınızı tam olarak nasıl temizleyebileceğiniz konusunda bilgi sahibi olmak ve sağlıklı bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmek niyetindeyseniz, sizler için sunduğumuz makalemize mutlaka bir göz atmalısınız…

Göz makyajını temizlerken çok fazla tahriş etkisi olan maddeleri kullanmamak gerekiyor. Onun için gözün çevresinde de yağ tabakası az olduğu için daha çok nemlendirici vasıflarda olan likit ürünlerle temizlemek tabi ki daha uygun. Bunun yanında ürünün acı duymamak açısından göz yakmaması da gerekli. Bunun için hepsi birleştirilmiş çok güzel makyaj temizleme ürünleri var piyasada. Bunlarla makyaj uygun bir makyaj pamuğu yardımıyla temizlenebilir.

Makyajımızı bunlarla kolaylıkla çıkarılıp mutlaka duru suyla temizledikten sonra göz çevresinde uygun nemlendiricilerimizi sürüp öyle uyumalıyız. Ama gün içerisinde de makyaj temizlemek gerektiğinde yine aynı işlemlerin yapılması biraz uzun sürebilecektir. Aslında sabahtan akşam yatana kadar makyajın gözde kalması çok uygun değil. Çünkü çevresindeki boyalar bir takım örtü sonuçta. Deriyi kapattırıcı bir örtü yaratıyoruz, derinin tam olarak oksijenizasyonunu bozuyor. O zaman ne oluyor? Derinin torbalanması, göz altında sarkmalar başlıyor. O boyaların tabi ki cildi üstte havasız bırakması sonuçunda kırışıklıklar daha hızlı ortaya çıkabiliyor. Aslında çok fazla makyaj taraflısı olmamak gerekiyor. Belki yettiği kadar, az bir şekilde, 3-4 saatlik bir makyaj ve ardından temizlemek çok daha sağlıklı olabilir cilt açısından.

Bir önceki yazımız olan Kaşların Gür Çıkması İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde Kaşların Gür Çıkması hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Gül Suyu İle Cilt Bakımı
Gül Suyu İle Cilt Bakımı Nasıl yapılır?

gül suyu ile cilt bakımı nasıl olur nasıl yapılır gül suyu ve cilde faydaları Cilt üzerinde meydana gelen birçok rahatsızlığa...

Kapat