Halıdaki kötü koku nasıl çıkartılır?

Halıdaki kötü koku nasıl çıkartılır?
28 Mart 2013 tarihinde eklendi, 2.117 kez okundu.

halıdaki kötü koku nasıl çıkar halıları kokulardan kurtarma tavsiyeleri önerileri

Dekorasyonlarınızın en özel parçalarından olan halılarınız zamanla başına gelen türlü olaylar nedeniyle etrafına koku yayabilir. Halı kokusu da öyle böyle değildir hani gerçekten çok sert ve etkileyici bir kokudur. Kokan halının yanında durabilmek neredeyse imkansızdır. Eğer sizin de halınız kokuyorsa ve bu kokudan bir şekilde kurtulmanın zamanının geldiğini düşünüyorsanız mutlaka aşağıdaki özel tavsiyemize bir göz atmalı ve bu kokulardan bir şekilde kurtulmaya çalışmalısınız. Sizler için sunduğumuz bu özel yöntem halılarınızı bu kokulardan kurtaracak ve ilk haline gelmesine yardımcı olabilecek.

halıdaki kötü koku nasıl çıkar

halıdaki kötü koku nasıl çıkar

Yaz aylarında kaldırdığınız halılarınızı, kış ayları geldiğinde tekrardan kullanmak istersiniz. Fakat onları kaldırmadan önce mis kokulu deterjanlar kullansanız bile hayal ettiğiniz ferah havayı kış temizliği zamanında yakalayamayabilirsiniz. Eğer kış aylarında kullanmak üzere çıkardığınız halılarınızın ağır bir koku yaydığını fark ederseniz aşağıdaki yöntemi kullanmalısınız;

Halı üzerindeki koku nasıl çıkartılır?

Eğer halınızda uzun süredir kötü kokular varsa üzerine karbonat serpin. İyice yayıldığından emin olun. Birkaç saat bekledikten sonra elektrik süpürgeyle süpürün. Bu sayede halılarınızda var olan kokulardan kolaylıkla kurtulabileceksiniz.

 

halının kötü kokusunu çıkartabilme

halının kötü kokusunu çıkartabilme

 

 

Bir önceki yazımız olan Yağ lekesi en kolay nasıl çıkar? başlıklı makalemizde yağ lekesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
küf lekesinden kurtulmak
Küf lekelerini çıkartmak için ne yapılır?

küf lekesi nasıl çıkar küf lekesinden kurtulma önerileri tavsiyeleri tüyoları Dekorasyonlar içerisinde karşılaşılan temel problemlerden olan küf lekesi, özellikle nemli...

Kapat