Hamile kalmak isteyenlere öneriler

Hamile kalmak isteyenlere öneriler
15 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 1.534 kez okundu.

hamile kalmak hamilelik önerileri hamile kalma yolları

Hamile kalabilmek konusunda çeşitli sıkıntılar çekiyor ve bir türlü bu amacınıza ulaşamıyor musunuz? O halde doğru yerdesiniz kızlar, çeşitli bilgileri bir araya getirdiğim bu makalemde, hamile kalabilmenin önündeki etkenlerden nasıl kurtulabilir? Ve bu etkenlerden kurtulduktan sonra nasıl hamile kalabilirsiniz anlatıyoruz… Konusunda uzman kişilerin, görüşlerinin yer aldığı makalemizi mutlaka değerlendirmelisiniz, işte detaylar;

Hamile kalmak isteyenlere öneriler

Yumurtlama döneminizi hesaplayın.
Eğer bebek sahibi olmak istiyorsanız, yumurtlama döneminizi bilmeniz size yardımcı olacaktır.Böylece hamile kalabilme şansınız yükselecektir.

Bazal Vücut Isınızı kontrol edin
Yumurtlama döneminde,hormonal değişiklikler sebebiyle,vücut sıcaklığınızda 0,5 ile 1,6 derece arasında artışlar görülür.

Yumurtlama olduktan sonra vücut ısısı önce hafifçe düşer, progesteron hormonu salgısıyla birlikte tekrar yükselir. Böylece hamile kalma ihtimalinizin düşük ve yüksek olduğu günleri belirleyebilirsiniz.

Hamile kalmak istediğiniz günden itibaren vücut sıcaklığınızı düzenli şekilde ölçüp not edin.Böylece her ay hangi günlerde doğurganlığınızın arttığını öğrenmiş olursunuz.

Bazal vücut ısısı sabah uykudan uyanıldığında ölçülmelidir. Dereceyi dilinizin altına yerleştirip 5 dakika bekleyin.(Eğer dijital dereceyse sinyal sesini bekleyin)

Kilonuza dikkat edin
Normal kiloda olmanız hem hamile kalmanızı kolaylaştıracak hem de rahat bir hamilelik dönemi geçirmenizi sağlayacaktır.

Sıkı giyecekler giymeyin (Erkekler için)
Sıkı giyecekler yüksek ısıya sebep olduğundan sağlıklı sperm gelişimini engellemektedir. Aynı olay uzun süre kalınan sıcak banyo için de geçerlidir.

-Folik Acid
Günde 400 mcg. Folik Acid alın.

-Alkolden ve sigaradan uzak durun

Yapylan araştırmalar,alkol ve sigaranın kadın doğurganlığını %50 azalttığını ve erkeğin sperm kalitesini ve sayısını düşürdüğünü ortaya koymaktadır.

Stresden uzak durun.
Stres doğurganlığı olmsuz yönde etkilemektedir.

Pozisyonun önemi
Bilimsel olarak tam olarak ispatlanmamış olsa da,erkeğin üstte olduğu pozisyonun spermin rahime daha kolay yerleşmesini sağladığı görüşü yaygındır. Ayrıca ilişkiden sonra kadının hemen kalkmayıp bir süre yatakta sırt üstü yatması da tavsiye edilir.

Bir önceki yazımız olan Düşük ve sebepleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Gebelikte döneminde baş ağrısı
Gebelik döneminde baş ağrıları ve sebepleri

gebelik döneminde baş ağrıları ve sebepleri baş ağrısının nedenleri baş ağrısından kurtulmanın yolları Gebelik döneminde ortaya çıkan ve fazlasıyla can...

Kapat