Hamile kalmak istiyorum ne yapmalıyım?

Hamile kalmak istiyorum ne yapmalıyım?
23 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.380 kez okundu.

hamile kalmak istiyorum ne yapmalıyım? hamile kalmak için neler yapabilirim? hamile kalmak istiyorum.

Hepimiz ilk evlenmek ve sonrasında bir bebek sahibi olmak isteriz. Bu amaç konusunda birçoğumuz fazlasıyla şanslıdır ve kolay bir şekilde hamile kalır, fakat bu konu hakkında şanssız olanlarımızda vardır. Evet hanımlar hamile kalmak istiyorum diyorsanız bu makalemi okumalısınız.

Hamile kalmak istiyorum

Yumurtlama döneminizi hesaplayın.

Eğer bebek sahibi olmak istiyorsanız, yumurtlama döneminizi bilmeniz size yardımcı olacaktır.Böylece hamile kalabilme şansınız yükselecektir.

Bazal Vücut Isınızı kontrol edin

Yumurtlama döneminde,hormonal değişiklikler sebebiyle,vücut sıcaklığınızda 0,5 ile 1,6 derece arasında artışlar görülür.

Yumurtlama olduktan sonra vücut ısısı önce hafifçe düşer, progesteron hormonu salgısıyla birlikte tekrar yükselir. Böylece hamile kalma ihtimalinizin düşük ve yüksek olduğu günleri belirleyebilirsiniz.

Hamile kalmak istediğiniz günden itibaren vücut sıcaklığınızı düzenli şekilde ölçüp not edin.Böylece her ay hangi günlerde doğurganlığınızın arttığını öğrenmiş olursunuz.

Bazal vücut ısısı sabah uykudan uyanıldığında ölçülmelidir. Dereceyi dilinizin altına yerleştirip 5 dakika bekleyin.(Eğer dijital dereceyse sinyal sesini bekleyin)

Kilonuza dikkat edin

Normal kiloda olmanız hem hamile kalmanızı kolaylaştıracak hem de rahat bir hamilelik dönemi geçirmenizi sağlayacaktır.

Sıkı giyecekler giymeyin (Erkekler için)

Sıkı giyecekler yüksek ısıya sebep olduğundan sağlıklı sperm gelişimini engellemektedir. Aynı olay uzun süre kalınan sıcak banyo için de geçerlidir.

-Folik Acid
Günde 400 mcg. Folik Acid alın.

-Alkolden ve sigaradan uzak durun

Yapılan araştırmalar,alkol ve sigaranınkadındoğurganlığını %50 azalttığını ve erkeğin spermkalitesinive sayısını düşürdüğünü ortaya koymaktadır.

Stresden uzak durun.
Stres doğurganlığı olmsuz yönde etkilemektedir.

Pozisyonun önemi

Bilimsel olarak tam olarak ispatlanmamış olsa da,erkeğin üstte olduğu pozisyonun spermin rahime daha kolay yerleşmesini sağladığı görüşü yaygındır. Ayrıca ilişkiden sonra kadının hemen kalkmayıp bir süre yatakta sırt üstü yatması da tavsiye edilir.

Bir önceki yazımız olan Sezeryan Sonrası Normal Doğum Yapılır mı? başlıklı makalemizde Sezaryan Sonrası Normal Doğum hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sezeryan sonrası normal doğum
Sezeryan Sonrası Normal Doğum Yapılır mı?

Sezeryan sonrası normal doğum yapmak uygun mudur? hepsini bu makalemde bulabilirsiniz... Sezaryenden sonra normal doğum annenin isteğine göre yapılmakta olup...

Kapat