Hamileler için özel basen egzersiz yöntemleri

Hamileler için özel basen egzersiz yöntemleri
14 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 752 kez okundu.

Hamilelikte basen sorununa birebir çözüm burada hanımlar…

Hamilelik sonrası genişleyen basenlerinizden memnum değil veya şikayetçiyseniz sizler için hamilelikte basen eritmek için yapılması gereken egzersiz yöntemlerini sunuyorum. Öncelikle kendinizi zorlamadan ve fazla yorulmadan yapılmasını öneriyor doktorlar. Yemeğinize ve beslenmenize çok iyi özen göstermelisiniz.  Uygulaması kolay olan bu egzersizi tüm anneler ve anne adaylarının denemesinde fayda vardır..

Yere yan olarak yatın, başınızın altına ve gerekiyorsa karnınızın altına destekleri yerleştirin. Üsteki bacağınızı gergin bir şekilde kalça hizasına kadar kaldırın. Ayağınız flex pozisyonda iken (ayak başparmağınızla kendinizi gösterir şekilde gerin), öne doğru 2 kez tekme atarken kısa kısa 2 nefes verin ve bir kez arkaya doğru ayağınızı kalça seviyesinde geriye götürürken derin nefes alın. Bacağınızı havada tutan, size tekme hareketini yaptıran kas; kalça kasınız olduğundan kaslarınız güçlenerek doğum ve sonrasında sizinle olacaklardır. Hamilelikte yapılan egzersizler sizin ve bebeğinizin daha iyi bir süreç geçirmeniz içindir. Egzersize başlamadan önce mutlaka doktorunuzun onayını alınız. Egzersizler sırasında nefesinizi tutmayınız ve herhangi bir terslik hissederseniz mutlaka egzersizinizi sonlandırınız.”

hurriyetaile

Bir önceki yazımız olan Gebelikte Doktora Ne Sıklıkta Gitmeli? başlıklı makalemizde Gebelikte doktora gitmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni yıla özel sonbahar kış elbise
Sonbahar Kış Giyim Koleksiyonu

Sonbahar Kış Aylarına Özel Olarak Hazırlanan Şık Elbiseler Sizlerle hanımlar... En güzel elbiselerin bir arada olduğu bu makalemde Sonbahar Kış...

Kapat