Hamilelik döneminde saç bakımı nasıl yapılıyor?

Hamilelik döneminde saç bakımı nasıl yapılıyor?
22 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.096 kez okundu.

Hamilelik döneminde saçımın bakımını nasıl yaparım diyorsanız hepsini sizler için sunuyorum…

Gebelik döneminde anneler anne adayları çeşitli sıkıntılar çekmiştir. Bu sıkıntılardan bir tanesi de gebelikte saç bakımı olmuştur. Genellikle hep aynı sıkıntıyı yaşayan anneler için hazırlamış olduğum bu makalemde sizlere hamilelikte en güzel saç bakımını paylaşacağım ve hamilelikte saçlarını için sıkıntı çekmiyeceksiniz.

Hamilelikte saç boyanır mı?

Katlanılacak her sıkıntıya değecek bir sonucu olan hamilelikte saçlarda da değişim gözleniyor. Bazen tüketilen besinlerden ötürü saçlarda canlanma ve parlaklık görülebiliyor ama bu durum çok nadir. Genelde saçlar solgun ve mat bir görünüm kazanıyor. Saçlarınıza hamilelikte de sağlık ve güzellik kazandırmak zor değil. Hamilelik boyunca hem bebeğin gelişimi hem de annenin sağlığı ve saçlarının bakımı için sıvı tüketimini arttırmak gerekiyor. Özellikle kalsiyumun yoğum olduğu süt, yoğurt, peynir gibi yiyecekler bolca tercih edilmeli. Meyve ve sebze tüketimine ağırlık verilmeli. Sigara, alkol, kafein içeren içecekler uzak durulması gerekenler. Uzmanlar, hamilelik döneminde özellikle ilk 3 saç boyatmayı tavsiye etmiyorlar. Ama boyatma durumu söz konusuolursa mutlaka doğal boyalar ya da kına tercih edilmeli.

Bir önceki yazımız olan Gebeler için yazın beslenme önerileri başlıklı makalemizde Gebelikte yazın beslenme formülü hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
sivilce-maskesi
Evde Yapabileceğiniz Sivilce Maskeleri

Evlerinizde yapabileceğiniz sivilce maskelerini sizlere aktarıyorum hanımlar.... Çok sivilcem var ve dışarı çıkmaya utanıyorum diyorsanız sizler için hazırlamış olduğum bu...

Kapat