Harika bir “Ebruli Şal” örneği ve Açıklamalı yapılışı

Harika bir “Ebruli Şal” örneği ve Açıklamalı yapılışı
10 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.872 kez okundu.

ebruli şal örneği modeli nasıl yapılır nasıl hazırlanır örülüşü detaylı anlatım örülüşü

Soğuk geçecek olan sonbahar/kış aylarında sizlere ekstra bir katkı sağlayabilecek çok özel bir “ebruli şal” örneği ve detaylı yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Örgü işin yapan maharetli bir elin büyük uğraşlar neticesinde hazırladığı bu özel “şal” her ne kadar zor bir yapılış biçimine sahip olsada, modeli hazırlarken büyük keyif alacak ve ortaya çıkacak olan tasarımı bildiğinizden hiç ama hiç zorluk çekmeyeceksiniz kızlar.

İşleme tarzı, rengi ve tasarımı ile gerçekten muazzam diyebileceğimiz bir görünüme sahip olan “Ebruli Şalı” sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve bu özel şalı gardroplarınız içerisine eklemelisiniz kızlar. Farklı ama göze hoş gelen yapısı ile dikkat çeken “Ebruli Şalı” görmek mi istiyorsunuz? O halde aşağıdaki fotoğraflara bir göz atmalı ve hemen ardından anlatımlara geçerek modeli başlamalısınız.

Harika bir “Ebruli Şal” örneği ve Açıklamalı yapılışı

Model adı     :     Moher Special Ebruli
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
İlgili tığ numaraları     :     3.5
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, ajur modeli, file örgü
Gerekli malzemeler     :     80477 (3 Yumak)
Mevsim     :     Kış, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:

80 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Her iki taraftan 8 sıra arayla 10 defa 1’er ilmek artış yapılarak 100 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 33 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 7+2+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 49 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ARKA BEDEN FIRFIRI:

70 ilmek başlanır, diyagramdaki model uygulanır. Diyagramın 11, 19 ve 31.sıralarında gösterildiği gibi artış yapılarak 94 ilmeğe ulaşılır. Toplam 15 cm örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.


ÖN BEDEN FIRFIRLARI:

140 ilmek başlanır, arka beden fırfırı gibi örülüp, 188 ilmekle bitirilir.
Parçalar ön+arka+ön şeklinde birleştirilip, bedene dikilir. Arka bedende ön parçalar birleştirilmez.

KOLLAR:

60 imek başlanır, düz örgü yapılır. Her iki taraftan 4 cm arayla 3 defa 1’er ilmek artış yapılarak 66 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 34 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+4 defa 1’er+7 defa 2’şer+3+3 ilmek kesilir. Kol boyu 41 cm de kalan 8 ilmekle bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

KOL FIRFIRLARI:

Kol ağızlarından şişe 64’er ilmek çıkarılır, diyagramdaki model uygulanır. Beden fırfırlarında olduğu gibi artış yapılarak 84 ilmeğe ulaşılır. 15 cm örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
Parçalar dikildikten sonra, ön bedenler, arka beden ve kollara 2 sıra file örgü yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Örgü simli bluz modeli
Şık bir “Örgü Bluz Örneği” ve Açıklamalı anlatım yapılışı

 simli örgü bluz örneği modeli ve resimli detaylı açıklamalı yapılışı sizlerle... Maharetli bir el tarafından gerçekten muazzam bir görünüm şıklığı...

Kapat