Harika bir “Örgü Çanta” örneği ve detaylı yapılışı

Harika bir “Örgü Çanta” örneği ve detaylı yapılışı
13 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.811 kez okundu.

örgü çanta nasıl yapılır nako örgü çanta modeli ve resimli anlatım yapılışı

Kadınların vazgeçilmez parçalarından olan çantaların “örgü tasarım” ile hazırlanan özel bir seçeneğini hem de yapılışı ile birlikte ayaklarınıza kadar getirdik kızlar. Farklı bir tasarım ile hazırlanan bu özel örgü çanta şık yapısı ile gerçekten epey bir dikkat çekici. Kombinleriniz için gerçekten önemli bir alternatif olabilecek olan bu özel örgü çantayı sizlerde kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Nako tasarımcılarının büyük uğraşlar vererek hazırladıkları bu özel örgü çantayı açıklamalı anlatım yapılışı ile birlikte siz değerli takipçilerimize sunuyoruz. Kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel tasarıma bayılacaksınız.

örgü çanta nasıl yapılır nako

Harika bir “Örgü Çanta” örneği ve detaylı yapılışı

Model adı     :     Çanta
Zorluk derecesi     :
İlgili şiş numaraları     :     4
Örgü şekli     :

Jakarlı örgü, Haraşo, Düz örgü

Gerekli malzemeler     :     288 (1 Yumak), 4762 (1 Yumak), 4888 (1 Yumak), 282 (1 Yumak), 5498 (1 Yumak),

Mevsim     :     Her mevsim

Yapılışı:

170 ilmekle başlanır, 30 cm diyagramdaki model yapılıp, bitirilir. Kenar ve taban kısmının dikişi yapıldıktan sonra, çantanın kenarlarına 1 sıra sık iğne yapılırken, çanta sapları için 4 tarafında 3 zincir çekilerek halkalar oluşturulur. Çanta sapı için 4762 renk no.lu iplikle 2 adet 80 cm boyunda saç örgüsü yapılarak, çantanın kenarlarına yapılan halkaların içinden geçirilip, tutturulur.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
sakallı ipten örgü perde nasıl yapılır
Çok şık bir “Örgü Perde” örneği ve açıklamalı yapılışı

örgü perde nasıl yapılır örgü perde örnekleri 2013 örülüşleri hazırlanışları açıklamalı Kolay bir tasarım ile hazırlanan gerçekten çok özel bir...

Kapat