Harika bir örgü panço örneği ve detaylı anlatım yapılışı

Harika bir örgü panço örneği ve detaylı anlatım yapılışı
14 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.556 kez okundu.

 örgü panço örneği modeli tasarımı yeni yapılışı resimli hazırlanışı 2013

Kadınların örgü giyim anlamında vazgeçemedikleri özel parçalardan olan “panço” son zamanlarda farklı alternatifler ile hazırlarak sunulurlarken, bu alternatifler içerisinden sizler için bir tanesini seçtik ve özel yapılışı ile birlikte sunuyoruz hanımlar. Rengarenk bir tasarım ile hazırlanan ve görünümü ile dikkat çeken bu özel parça, sizlere gerçekten mükemmele yakın bir görünüm kazandırabilecek diye düşünmekteyim.

Kış ayları için hazırlayacağınız ve özel kombinlerinize rahatlıkla ekleyebileceğiniz bu özel parça ile sizlerde kendi tarzınızı rahatlıkla yaratabilir, bu şekilde çevrenizde fark yaratabilirsiniz. Kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel örgü pançoya isterseniz gelin birlikte bakalım…

ÖRGÜ İŞİ HARİKA BİR PANÇO VE YAPILIŞI

Örgü işi panço örneği ve yapılışı

Malzemeler

    Koton İp
    Tığ No. 4

Hazırlanışı

50 cm zincir çekilir.

1.nci sıra   : Her İlmeğe tek batarak ikili trabzzan yapılır. 5 zincir .ekiliğ üst sıraya çıkılır.

2’inci sıra   : İki ilmek atlayıp, üçüncü ilmeğe ikili trabzan yapılır. 3 zincir çekilir, iki ilmek atlayıp, üçüncü ilmeğe ikili trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür. 3 zincir çekilip üst sıraya çıkılır.

3’üncü sıra  : Her kutunun içine 3 tane üçlü trabzan yapılır.

Bu şekilde 58 cm örülür. Ortada 24 ilmek bırakılıp sağda ve solda kalan parçalar 58 cm örülür. Örgünün çevresine farklı renkte yünle süsleme yapılır.

Omuzdan aşağı 23 cm inilerek dikilir.

 

Bir önceki yazımız olan Örgü bolero nasıl yapılır? (Resimli Detaylı Anlatım) başlıklı makalemizde bolero nasıl yapılır ve örgü bolero nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Derya baykal örgü çocuk bluzu
Derya Baykal’dan Örgü Askılı Çocuk Bluzu

Örgü çocuk bluzu modeli yapılışı Derya Baykal'' tarafından hazırlanan bu örgü çocuk bluzu modelini sizler için paylaşıyorum dostlarım.. Kış aylarının...

Kapat