Harika bir “Örgü Panço” örneği ve detaylı hazırlanışı

Harika bir “Örgü Panço” örneği ve detaylı hazırlanışı
7 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 2.059 kez okundu.

örgü panço örneği tasarımı nasıl yapılır hazırlanışı panço örülüşü

Maharetli eller tarafından hazırlanan gerçekten özel bir “örgü panço” ve detaylı hazırlanışı ile sizlerleyiz kızlar. Rengi ve deseni ile gerçekten önemli bir tasarım ile hazırlandığını gördüğümüz bu özel pançoyu gördüğünüz andan itibaren eminim çok etkilenecek ve bu özel örgüyü hazırlamak ve gardroplarınıza eklemek isteyeceksiniz kızlar. Kış aylarında sizlere hem sıcak hem de şık görünüm anlamında önemli avantajlar sağlayacak bu özel panço, kombinlerinizin ise en değerli parçası olabilir.

Evlerinizde oturduğunuz yerden kendi el emekleriniz ile hazırlayabileceğiniz örgü panço örneğine ve detaylı anlatım yapılışına isterseniz buyrun birlikte bakalım ve bu özel seçeneği hep birlikte hazırlayalım kızlar. Harika diyebileceğimiz yapısı ile dikkat çeken bu örgü pançoyu çok beğeneceksiniz.

Harika bir “Örgü Panço” örneği ve detaylı hazırlanışı

Model adı     :     Lame Panço
Zorluk derecesi     :     Kolay
İlgili şiş numaraları     :     4
İlgili tığ numaraları     :     3
Beden     :     38
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, ikili pirinç, ajur modeli, ilmek kaydırma
Gerekli malzemeler     :     10390SE (3 Yumak), Kordon püskül
Mevsim     :     İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

PANÇO YAPILIŞI:

118 ilmek başlanır. İlmekler; 18 ilmek 2 no.lu diyagram, 32 ilmek 1 no.lu diyagram, 18 ilmek 2 no.lu diyagram…şeklinde dizilir. Panço boyu 70 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 2 adet yapılır, birbirine dikilir.

PÜSKÜL YAPILIŞI:

Panço kenarına 1 sık iğne yapılır, ilmek tığda 15 cm uzatılır, aynı yöne 22 defa döndürülür, ilmek tığdan çıkarılmadan döndürülen iplik 2’ye katlanarak kordon yapılır, panço kenarına sık iğne ile bağlantı yapılır, 2 zincir çekilir, 1 cm ara verilir, 1 sık iğne yapılır, tığdaki ilmek 15 cm uzatılır…şeklinde pançonun etrafına püskül yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü kız bebek kazağı yapılışı
Kız bebekler için çok hoş “Örgü Kazak” örneği ve yapılışı

örgü bebek kazağı nasıl yapılır nasıl örülür bebek kazağı açıklamalı anlatım Bebekler için gerçekten çok özel bir tasarım ile hazırlanan...

Kapat