Harika Tasarım Örgü Elbise Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Harika Tasarım Örgü Elbise Modeli ve Yapılışı ( 2014 )
14 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 1.589 kez okundu.

2014 – Örgü Elbise Modeli ve Yapılışı Sizlerle

Bembeyaz, çok şık renge ve tasarıma sahip örgü elbise modeli ve nasıl yapıldığı bu makalede…  2014 yılının ilkbahar aylarında en çok tercih edebileceğiniz ve giymekten çok hoşlanacağınız bir elbise modeli olan bu örgü elbiseyi umarım çok beğenirsiniz. Yapılışı oldukça kolay olan örgü elbise modelinin malzemelerini aldıktan sonra, sizlere anlattığımız şekilde örerseniz fazla zorlanmayacağınızı tahmin ediyorum. Model hakkında zorlandığınız yerleri yorum olarak bizlere bildiriniz.

2014 örgü elbise modeli ve yapılışı anlatımlı

Model adı : KM-036 Serin Elbise
Zorluk derecesi : Orta
İlgili tığ numaraları : 2.5
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Trabzan, zincir, sık iğne, file örgü, fıstık örneğiKordon
Gerekli malzemeler : 208 (5 yumak)
Mevsim : İlkbahar, Yaz

Yapılışı:

ARKA ve ÖN:

Arka ve Ön bedenler aynı şekilde örülür.

ETEK KISMI:

Örgüye etek ucundan başlanır. 109 adet zincir çekilir, geri dönülür. Her iki tarafta 8’er adet trabzan yapılırken, ortada kalan bölüme 1 no.lu diyagramın 1.ve 2.sıraları tekrar edilerek 48 cm örülür. Sonraki sıradan itibaren 1.no.lu diyagramın 5…10.sıraları örülüp, etek kısmı bitirilir. Bitirilen sıranın üzerine, aralarına 5 zincir çekilerek 1 sıra kafes örgü yapılır, sonraki sırada kafeslerin arasındaki zincirlerden 3.içine, aynı yere batılarak 2 trabzan yapılırken, aralarına 2’şer zincir çekilip, arka üst bedene başlanır. 1.no.lu diyagramın 8.ve 9.sıraları tekrar edilerek 11 cm örülür, sonraki sıradan başlanarak 1.no.lu diyagramın; 2 sıra 6.sırası, 5 sıra 3.sırası, 1 sıra 6.sırası, 3 sıra 8.sırası örülerek üst beden bitirilir. Bu işlemler yapılırken aynı zamanda beden boyu (üst beden) 14 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan, her sırada 5 defa 1’er trabzan eksiltilir. Kol evinden sonra 13 cm de 1 sıra trabzan, 6 sıra sık iğne örülüp, bitirilir.

KOLLAR:

73 adet zincir çekilir, geri dönülür, 5.zincirden itibaren 2 no.lu diyagramın 1…19.sıraları uygulanır. Sonraki sıradan başlanarak 2 no.lu diyagramda görüldüğü gibi 3 cm sık iğne örülüp, bitirilir. Kol ağzına 2 cm sık iğne örülür. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

120 cm kordon yapılır, yakadan geçirilir.

Bir önceki yazımız olan Simli Örgü Şal Modeli ve Yapılışı ( 2014 ) başlıklı makalemizde 2014 örgü şal modelleri, Örgü Şal Modelleri ve örgü şal modelleri yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü simli şal modeli ve yapılışı
Simli Örgü Şal Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Nako'dan Simli Örgü Şal Modeli ve Yapılışı Sizlerle... 2014 Yılının örgü şal modelleri çok güzeller... Yeni yılımıza girmeden birbirinden farklı...

Kapat