Harika Tasarım : Örgü Pashmina Şal Modeli ve Yapılışı

Harika Tasarım : Örgü Pashmina Şal Modeli ve Yapılışı
10 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.802 kez okundu.

Nako tasarımcılarının harika tarzda hazırlamış olduğu pashmina ismini verdiği çok şık bir örgü şal modelini ve modelin yapılışını bu makalemde sizler ile buluşturuyorum.

Yeni sezonda harika tasarımlarda örgü modellerini ve bu modellerin nasıl yapıldığı hakkındaki bilgileri bizim sitemizden takip ediyorsunuz ve takip etmeye devam etmenizi istiyoruz.

Bu modelimiz oldukça basit ve kolay uygulama ile yapılan bir modedir. Bu şal modelimizi aşşağıdaki açıklamaları düzgünde okuyup takip ettiğiniz taktirde kolaylıkla ve hiç zorlanmadan örebilirsiniz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin diyorum. Modelimiz hakkında bilmediğiniz yer varsa bizlere yorum olarak sorabilirsiniz.

Harika Tasarım : Örgü Pashmina Şal Modeli ve Yapılışı


 

örgü pashmina şal modeli ve yapılışı

Model adı : KM-100 Pashmina Şal
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, haraşo, iğneyle jakar işleme
Gerekli malzemeler : Pashmina 300 (5 yumak), 217, 1729, 10701(1 er yumak)
Mevsim : Sonbahar-Kış

Yapılışı:

YAPILIŞI:

1- 300 renk no.lu iplikle 140 ilmek başlanır. Her iki taraftaki 7’şer ilmek 1+1 lastik örülürken, ortada kalan ilmekler düz örülür. 2- 3 cm düz, 1 diş haraşo örüldükten sonra tekrar düz örgüye geçilir. 3- Örgü boyu 157 cm de 1 diş haraşo, 3 cm düz örülür. 4- Şal tamamlandıktan sonra her iki ucundan 3 cm’lik kısım içe kıvrılarak dikilir. 5- Şal boyu 4 cm de 217 renk no.lu iplikle 2 no.lu diyagram işlenir. 6- Şal boyu 9 cm de 17 ilmek arayla,1729, 217, 10701 renk no.lu ipliklerle 1 no.lu diyagram, şal boyu 29 cm de 20 ilmek arayla 7 cm de bir toplam 8 defa 3 no.lu diyagram işlenir. 7- Diğer kenarına da aynı şekilde 1 ve 2 no.lu diyagramlar işlenerek tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan Örgü " Çanta, Minder ve Terlik Modeli Yapılışı " başlıklı makalemizde örgü çanta modelleri ve yapılışları, örgü çanta nasıl örülür ve örgü minder yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü çanta,minder,terlik yapılışı
Örgü ” Çanta, Minder ve Terlik Modeli Yapılışı “

Yeni sezonda bir çok örgü tasarımlarını sizler paylaşacağız demiştik ve bizler sözümüzde duruyoruz. Bu makalemizde sizlere birbirinden güzel tasarımlarda olan...

Kapat