Hint ve Kakao yağı ile uzun ve gür kirpikler

Hint ve Kakao yağı ile uzun ve gür kirpikler
10 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 1.428 kez okundu.

Hint ve Kakao yağı ile uzun ve gür kirpikler–uzun kirpikler için–kirpikleri gürleştirmek

Göz güzelliğinin ön plana çıkmasını sağlayan ve yüz güzelliği anlamında da önemli yerlere sahip olan kirpikler konusunda sıkıntılar çekiyorsanız, doğru yerdesiniz kızlar… Konusunda uzman kişiler tarafından yapılan önerileri sizlere sunmak istiyorum… Kirpiklerin çok kısa ve ne yapacağım konusunda bilgi sahibi değilim diyorsanız, sizler için hazırladığım yazımı okumalısınız. Makalemde yer alan yöntem ile kirpiklerinizin daha da fazla uzamasını sağlayabilir, bu şekilde daha gösterişli bir yüz güzelliğine kavuşabilirsiniz…

Uzun Kirpikler için ne yapmalıyız

Hint yağı ve kakao yağı ile yapacağınız karışım ile daha uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz. Ancak maskeyi hazırlarken dikkat etmeniz gereken konulardan biri, maskeyi mutlaka cam kâsede hazırlayın ve metal kaşık yerine tahta ufak bir kaşık kullanın.

Ufak bir cam kâsenin ya da kavanozun içine, bir yemek kaşığı kakao yağı ve bir çay kaşığı Hint yağı koyun ve karıştırın. Ardından bir tencerenin içine bir miktar su koyup ocakta suyu kaynatıp ocaktan alın. Kaynar su olan tencerenin içine cam kâseyi koyun ve içine su kaçırmadan Hint yağı ile kakao yağını karıştırmaya devam edin. Karışım macun kıvamını alınca tencerenin içinden çıkarın ve soğumaya bırakın.

Geceleri yatmadan önce bu karışımı gözlerinize kaçırmadan, damlatmadan ucu pamuklu kulak çöpü ile kirpik diplerinize değecek şekilde sürün. Düzenli olarak 15 gün devam edip sonra bir hafta ara vererek tekrar başlayabilirsiniz. Gözlerinize kaçar ve herhangi bir alerjiye sebep olursa, uygulamayı bırakın. Bu maskenin kısa sürede kirpiklerinizi gürleştirdiğini göreceksiniz. Şayet kaşlarınızda seyrek ve kısa ise kaşlarınıza da aynı uygulamayı yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dudak güzelliği için neler yapabilirim diyenler buraya! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yağlı Cilt İçin maskeler
Yağlı ciltlere limon maskesi

yağlı ciltlere limon maskesi -- yağlı ciltler için doğal maske -- yağlı cilt bakımı Cilt yağlanmaları, cilt üzerinde meydana gelen...

Kapat