İlkbahar – Yaz Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı

İlkbahar – Yaz Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı
25 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 1.768 kez okundu.

İlkbahar ve Yaz aylarında birbirinden güzel örgü bluz modelleri ile karşılaşabilirsiniz dostlarım…  Mevsimin güzel renkleri ile hazırlanmış bu örgü bluz modellerini sizler için paylaşıyorum ve paylaşmaya devam edeceğim. Bu makalemde sizlere omuzları beyaz ince dantelli gövde kısmı açık mavi tonlarda örgü bluz modelini paylaşıyorum. Yapılışı oldukça kolay olan bu modelimizi çok rahatça örebilirsiniz.

2014 yılının ilk açık tondaki örgü bluz modelinin malzemelerini ve şemalı anlatımınıda bu makalemde bulmak mümkün.

Modelimiz nako tasarımcıları tarafından ilkbahar ve yaz aylarında bizler için hazırlandı. Bu bluz modelimizin altına uyumlu bir renkte pantolon veya etek giyebilir. Yepyeni kombinasyon örnekleri oluşturabiliriz. Umarım modelimizi beğenir, yorumlarda bulunursunuz.

İlkbahar – Yaz Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı

örgü baharlık yazlık bluz modeli ve yapılışı

Model adı : KM-084 Hoşgeldin Soft, Rustic Bluz
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 4
İlgili tığ numaraları : 2
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli :  Düz-ters örgü, haraşo, ajur modeli, burgulu reglan kol kesimi, kafes örgü, sık iğne
Gerekli malzemeler : Hoşgeldin Soft 85 (3 yumak), 208 (1 yumak), Rustic 21250 (1 yumak)
Mevsim : İlkbahar-Yaz

Yapılışı:

ARKA:

1- 85 renk no.lu iplikle 100 ilmek başlanır. 1 cm düz, 1 sıra ajur modeli örülüp düz örgüyle devam edilir. 2- Beden boyu 38 cm de kol evi için her sırada ,iki yan taraftan 4+11 defa 2 ilmek düz, yanındaki ilmeklere burgulu reglan kol kesimi uygulanır. 3- Kalan 48 ilmek 13 cm, son sıra 1 diş haraşo örülüp, bitirilir.

 ÖN:

1- 1. ve 2. maddeler arka beden gibi örülür. 2- Kol eviyle aynı sırada ilmekler ortalanır ve ortadan ikiye ayrılıp,  örgüye iki parça şeklinde devam edilir. 3- Ön ortasından her sırada 11 defa 2 ilmek düz örülür, yanındaki ilmeklere burgulu reglan kol kesimi uygulanıp, beden boyu 44 cm de bitirilir.

KOLLAR:

1- 32 cm zincir çekilerek geri dönülür. Zincir üzerine 2 sıra kafes örgü yapılır.. 2- 34 cm kesilen Rustic şeriti Rustic ilmeklerinden kafes örgüye eklenir. 3- 3 sıra kafes örgü yapılır, 34 cm kesilen rustik şeriti, rustik ilmeklerinden kafes örgüye sık iğneyle eklenir. 4- Kol boyu 4 cm de kol evi için her iki yan taraftan her sırada 1’er kafes örgü eksiltilir. 5- 3 sıra kafes örgü arayla Rustic şeritleri eklenir. 6- Kol boyu 13 cm de bitirilir.

YAKA: 85 renk no.lu iplikle yaka etrafına 1 sıra sık iğne yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü "Erkek Çocuk Kazak ve Yelek Takımı" Yapılışı başlıklı makalemizde anlatımlı örgü çocuk hırka, anlatımlı örgü çocuk yelek ve örgü çocuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü erkek çocuk kazak ve yelek yapılışı anlatımlı
Örgü “Erkek Çocuk Kazak ve Yelek Takımı” Yapılışı

Nako tasarımcılarının erkek çocukları için hazırlamış olduğu örgü kazak ve yelek takımını bu makalemde sizlerle paylaşıyorum. Ufak oğlunuza bir hediye...

Kapat