İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır? ( Özel Bakım )

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır? ( Özel Bakım )
15 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.582 kez okundu.

ince telli saçlar nasıl kalınlaşır kalınlaştırmak için öneriler tavsiyeler bilgiler tüyolar

Kadınların fiziksel anlamda en önemli unsurlarından olan saçları güzellik anlamında en büyük katkıyı sağlayabilen fiziksel parçalarındandırlar. Kadınlar işte bu yüzden saçlarına her daim özel bakımlar uygular ve daha sağlıklı, daha özel saç yapısı elde etmeye çalışırlar. Kimisi bu hedefine rahatlıkla ulaşırken kimisi ise bir türlü istediği sağlıklı ve güzel saçları bir türlü elde edemez. İşte bu amaçlardan dolayı hazırladığımız bu yazımız ile birlikte kadınlarımıza saç konusunda yardımcı olmaya başlıyoruz.

İlk yazımızı ‘ince telli saç yapısına’ sahip olanlar için hazırladık. Saç problemleri içerisinde en fazla sıkıntı yaşatanlardan bir tanesi olan ve etkisi altına aldığı kişileri fiziksel anlamda zorlayabilen ‘ince telli saçlar’ aslında doğru tavsiyeler ile rahatlıkla daha kalın bir hale getirilebiliyor. Eğer sizlerde saçlarınızın inceliğinden dem vuruyor ve artık bu sorunu ortadan kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki özel tavsiyelere mutlaka bir göz atmalı ve bu tavsiyeler ışığında saçlarınızı daha gür ve kalın hale getirmelisiniz.

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır? ( Özel Bakım )

ince telli saçlar

İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN KÜR;

Yoğun kür, ince telli saçları aşırı derecede yorabilir. Fakat yine de ara sıra böyle ekstra bir bakım uygulayabilirsiniz. Çözümü: Kürü saça, yıkamadan önce yedirin ve 10 dakika beklettikten sonra bildiğiniz şekilde saçlarınızı şampuanlayın.

Saçınızı 3 Günde Bir Saçınızı Yıkayın

Doku, şu temizlik hastası zamanlarda saçların kendi salgısını üretmesine zaman bırakmadan gerektiğinden de sık yıkamamıza rağmen saçın kendi yağından da gelebilir. Eğer saçlarınızı iki güne bir yıkıyorsanız hatta 3 günde bir yıkıyorsanız Winslow daha iyi hissedeceğini ve kalınlaşacağını söylüyor. Eğer bu sizin için çok zorsa, sprey için evde bir tuzlu su şişesi hazırlayın ve saç diplerinize sıkın. Su kuruduğunda tuz kalacak hem size denizden yeni çıkmış ferahlığı verecek hem de saçlarınıza biraz kalınlık katacaktır. Ekstra doku kazanırken hacim de verecektir.

Eğer krem kullanıyorsanız, saçın ağırlaşmasını önlemek için kremi daha çok saç diplere uygulayın.

Eğer hacim verici bir köpük ya da jöle kullanıyorsanız, sadece köklere uygulayın. Saçlarınızı kafanızı aşağı doğru eğerek ve sıcaklığın köklerinize gelmesini sağlayarak kurutun. Saçlarınızı önce böyle kurutun ve belirli bir kısma şekil vermek istiyorsanız başınızı kaldırın.

Saç spreyini saç köklerinize uygulayın, yine bunu saçlarınızı öne eğerek yapın!

Saçlarınıza verdiğiniz hacmi korumanın iyi yollarından biri soğuturken Velcro bigudileri ile saçlarınızı sarmaktır. Küçük dalgalar için küçük bigudileri, orta boylar için orta boyları ve gevşek dalgalar için büyük bigudileri kullanın.

Eğer saçlarınızda gerçekten çok hacim istiyorsanız, bir kuaförün saçlarınızın kimyasal maddeler kullanarak kalınlaştırılması ya da başkasının saçlarını eklemesi gibi kullanabileceği birçok yöntem var.

İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN SAÇ MODELLERİ;

Aşağı yukarı kulak hizasındaki basamaklı kesimler saçlara hacim verir. Bol kat verilmiş saçlar ise olduğundan çok daha zayıf görünür.
Eğer ince telli ya da seyrek saçlara sahipseniz saçınızın aynı uzunlukta olduğu modelleri tercih etmelisiniz.
Köpük ya da spreyle güçlendirilmiş saçlar aynı zamanda dolgun bir görünüm de kazandırır.

ATKUYRUĞU :Eğer uzun saçlarınız varsa her gece saçlarınızı yıkadıktan sonra başınızın üzerinde büyük bir atkuyruğu yapın. (hatta daha fazla hacim için bağlamadan önce kurutun.) Öylece uyuyun ve atkuyruğunu sabah çözdüğünüzde saç köklerindeki ekstra hacime şaşıracaksınız. Kabarık etki genelde bütün gün sürer.

TOPUZ :Dalgalı bir görünüm için yeni yıkanmış saçlarınızı yatmadan önce büyük bit ya da birkaç tane topuz yapın. (yine ekstra hacim istiyorsanız kurutun.) Açtığınızda dalgalı saçlar göreceksiniz. Daha da dalgalı bir görünüm için gece saçlarınızı örün ya da 17. ve 18. yy da kadınların yaptığı gibi eski bezlerle bağlayın. Sıcak ütü ve maşaların işkencesi olmaksızın biraz kıvrım katacaktır.

Zayıf ve seyrek saçlar için Suna Dumankaya’dan süper bir formül. bu tedavi kürünü uyguladığınızda sonuçlarına inanamayacaksınız.

İşte malzemeler:

200 gr. saf zeytinyağı
10 adet ceviz veya fındık içi
1 tatlı kaşığı toz kuru maya

Maskenin yapılışı:

200 gram saf zeytinyağına 10’ar adet ceviz ve fındık içi atın. Bunu benmari usulü 15 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra bir tatlı kaşığı toz kuru maya koyun. Karışımı saç diplerine sürüp streç filmle sardıktan sonra iki saat bekletin. Bunu haftada bir uygulayın. Saçlarınızı yıkamak için de zeytinyağlı sabun kullanın.

Bir önceki yazımız olan Saç kabarması nasıl engellenir? Kabaran saçlar için öneriler! başlıklı makalemizde kabaran saçlar için bakımlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
saç kabarması nasıl engellenir
Saç kabarması nasıl engellenir? Kabaran saçlar için öneriler!

saç kabarması kabaran saçlar için bakım nasıl önlenir önerileri tavsiyeler tüyolar Kadınların saçları konusunda yaşadıkları temel problemlerden olan ve oluşması...

Kapat