Kadınlar için çok özel “Örgü Bluz” modeli ve yapılışı

Kadınlar için çok özel “Örgü Bluz” modeli ve yapılışı
22 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.866 kez okundu.

kadın örgü bluz modeli örneği nasıl yapılır açıklamalı resimli anlatım yapılışı 2013

Kadınlar için hazırlanmış gerçekten çok hoş bir örgü bluz örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz. Kadınların vazgeçilmez giyim ürünleri içerisinde yer alan “bluzun” örgü tasarımı ile hazırlanan bu özel seçeneğini gördüğünüz andan itibaren eminim çok etkilenecek ve bu özel seçeneği kendiniz veya bir sevdiğiniz için hazırlamak isteyeceksiniz kızlar. Oldukça kolay bir şekilde hazırlanabilen bu özel örgü bluz modelini; ilkbahar, sonbahar ve kış aylarında farklı kombinler içerisinde rahatlıkla değerlendirebilirsiniz.

Kendi el emekleriniz ile çok rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz nako “örgü bluz” modeline isterseniz aşağıdaki fotoğraftan bir göz atabilir, modeli beğenirseniz hemen aşağısında yer alan anlatıma bakarak modele başlayabilirsiniz.

Kadınlar için çok özel “Örgü Bluz” modeli ve yapılışı

nako kadın örgü bluz modeli yapılışı

Model adı     :     KM-003 Moonlight Bluz
Zorluk derecesi     :     Kolay
İlgili şiş numaraları     :     4
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, 3+3 lastik örgü.

Gerekli malzemeler     :     Moonlight 217G (5Yumak)

Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA : 125 ilmek başlanır. Her iki taraftaki 60’ar ilmek 3+3 lastik örülürken, ortada kalan 5 ilmek ters örülür. Arka sıralarda ilmekler geldiği gibi örülür. Her düz sırada ortadaki 5 ters ilmeğin her iki tarafından 1’er ilmek kesilirken, aynı sırada her iki taraftan 1’er ilmek artılarak verev görüntüsü elde edilerek ilmek sayısı sabit tutulur. Beden boyu 37 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 10’ar ilmek bir defada kesilir. Sonraki sırada ilmekler aynı şekilde dizilerek kesme ve artırma işlemi aynı şekilde uygulanır. Beden boyu 62 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 29 ilmek bir defada, sonraki sırada omuzlarda kalan 38’er ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN : 125 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 50 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 4 ilmek beraber alınarak 3 ilmek kesilip, örgüye 2 parça halinde devam edilirken, ilmeklere artırma ve kesme işlemi uygulanmaz. Yakanın her iki tarafından, her sırada 13 defa 1’er ilmek kesilir. Kol evinden sonra 23 cm de omuzlarda kalan 38’er ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR : 60 ilmek başlanır. 1 cm düz, 1 cm ters…şeklinde 7 cm örülür, düz örgüyle devam edilir. Kol boyu 16 cm örülerek kol evi için her iki taraftan, her sırada 5+4+4+3+3+2+2+1+1 ilmek kesilir. Kol boyu 33 cm de kalan 10 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA :Yaka etrafından şişe 105 ilmek çıkarılır, 2 cm 2+2 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
sauna ile cilt bakımı
Sauna ile vücudunuzu yenileyin

Sauna vücudumuza iyi geliyor.. Sauna'nın ideal ortam koşullarında, doğru kullanımı, özellikle kas kemik rahatsızlıklarında iyileşmeyi hızlandırarak ilaç kullanımına olan ihtiyacı...

Kapat