Kahkül saç nasıl kestilir? Kahkül saç kestilirken nelere dikkat edilir?

Kahkül saç nasıl kestilir? Kahkül saç kestilirken nelere dikkat edilir?
31 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 2.164 kez okundu.

kahkül saç kestirmek isteyenler kahkül saç kestirmek için nelere dikkat edilir?

Yeni yılda birçok ünlü tarafından tercih edilmeye başlanması ile birlikte yeniden gündeme gelen “kahkül saç” modelleri şu aralar pek bir moda kızlar. Michelle Obama`nın da kahkül kestirip arz-ı endam eylemesi kahkül modasının hızla geri döndüğünün kanıtı gibi görünüyor aslında. Peki yeni ile birlikte moda haline gelen ve birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlanacak olan “kahkül saç modelleri” nasıl kestirilmeli, bu saç modeli kestirirken nelere dikkat etmeliyiz? Güzellik uzmanlarının özel tavsiyelerini sizler için sunuyoruz kızlar. Saçlarınızı kahkül kestirmek istiyorsanız bu tavsiyelere uymalıısınız.

Kahkül saç nasıl kestilir? Kahkül saç kestilirken nelere dikkat edilir?

kahkül saç modeli

Saç trendleri arasında en çok ortaya çıkıp kaybolan modellerden biri olan kahkül, 2013`le beraber geri geldi. Akım dünden itibaren Michelle Obama`ya da sıçrayınca bu modayı göz ardı etmemeye karar verdik ve sizin için araştırdık: Kahkül modasına kimler uymalı? Nasıl uygulanmalı?

Kahkülün en önemli avantajı her türlü saç rengine kolayca adapte olabilmesi ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var.

Saç renginiz ne olursa olsun bu modelin en çok 30 yaş altı kadınlara yakıştığını unutmayın. 30 yaş altı kadınlara önerilen bu model malesef kıvırcık ve dalgalı saçlarda güzel görünmüyor. Bu nedenle eğer saçınız düz ise kahkül kestirmenizde fayda var. Aksi takdirde kıvırcık ya da dalgalı saça sahip olanlar fön cektirmedikleri zamanlarda zorluk yaşayabilirler.

Özellikle ortadan ayrılan modellere çok yakışan kahkülü kuaförler, geniş alınlı insanlara öneriyorlar. Dar alınlı bir insan, kahkül kestirdiği zaman suratını daha da küçülterek yüz hatlarının ortaya çıkmasını engelleyebilir.

Kahkül modasında dikkat etmeniz gereken son nokta ise makyajınız. Kahkül dikkati gözlerinize doğru çektiği için saçınızın rengine uyumlu tonlarda makyaj yaparsanız iddialı bir stile sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni yılın en fazla tercih edilen "Saç renkleri ve tonları" başlıklı makalemizde özel saç renk tonları 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
hazımsızlık nedir nasıl tedavi edilir
Hazımsızlığa ne iyi gelir? (Hazımsızlık tedavisi)

hazımsızlık nedir nasıl olur hazımsızlığa iyi gelen özel bilgiler tüyolar tavsiyeler Genel sağlık pronlemleri içerisinde yer alan ve her yaş...

Kapat