Kahverengi çok hoş örgü bayan Kazağı ve yapılışı

Kahverengi çok hoş örgü bayan Kazağı ve yapılışı
22 Mart 2013 tarihinde eklendi, 1.569 kez okundu.

örgü bayan kazağı modeli örneği tasarımı nasıl yapılır nasıl işlenir

Örgü anlamında sürekli olarak çalışmalarda bulunan ve ortaya gerçekten çok ama çok özel tasarımlar çıkartan kişilerin özel koleksiyonlarına göz atarken, bir anda bu özel parçayı gördüm ve çok etkilendim. Hemen bloguma bir konu açma gerekliliği hissettim ve bu özel parçayı siz değerli takipçilerimin ayaklarına kadar getirdim. Gerçekten özel bir yapılış biçiminden sonra ortaya çıkartılan ve görünümü ile epey bir dikkat çeken bu harika kazağı görür görmez eminim sizlerde çok etkilenecek ve bu özel parçayı kendiniz veya bir sevdiğiniz için hazırlamak isteyeceksiniz. Modeli detaylı bir şekilde incelerken her aşamasında bir ustalığın gizli olduğunu rahatlıkla fark edebileceksiniz. Ee ne duruyorsunuz? Hadi buyrun bu özel kazağı birlikte hazırlayalım 🙂

Malzeme: Nako Ankara Tiftik

Renk no: 223 (3 vumak)

Tığ no: 6-4

Örgü şekli: Düz ve ajur

Kahverengi Tiftik Kazak

ARKA: Yetmişdört ilmek başlanır, üç sıra haraşo örülür. On ilmek düz örülür bir ilmek artırılır, üç ilmek kesilir, bir ilmek artırılır, on ilmek düz örülür şeklinde sıra yapılarak örnek kurulur.

Her sırada aynı işleme devam edilir. Kırkiki santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmiiki santimetre daha yapılarak arka yaka için otuzbir ilmek bir defada kesilir.

Omuzlarda bırakılan oniki’şer ilmek dört+dört+dört şeklinde üç kademede kesilerek bitirilir.

ÖN: Yetmişbeş ilmek başlanır, üç sıra haroşa yapılarak. on ilmek düz örülür bir ilmek artırılır, üç ilmek kesilir, bir ilmek artınlır, on ilmek düz örülür şeklinde sıra yapılanarak örnek kurulur.

Her sırada aynı işleme devam edilir. Kırkiki santimetre örülerek kol evi için  kenarlarda üç+iki+bir ilmek kesilir. Oniki santimetre daha örülerek yaka kesimi için ortadaki onsekiiz ilmek kesilir.

Her sırada l’er ilmek kesilerek yirmiiki santimetre kol evi örülür. Omuzlarda kalan oniki’şer ilmek dört+dört+dört şeklinde üç kademede azaltarak bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Nako Turuncu Bolero Modeli Yapılışı (Anlatımlı) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
duz-orgulu-firfirli-bayan-kazagi
Düz örgülü çok şık Fırfırlı Bayan kazağı

düz örgülü fırfırlı bayan kazağı modeli örneği nasıl yapılır detaylı açıklamalı yapılışı  Düz örgü tekniği kullanılarak hazırlanan ve üzeri fırfırlar...

Kapat