Kahverengi Örgü Tiftik Kazak Örneği ve Yapılışı

Kahverengi Örgü Tiftik Kazak Örneği ve Yapılışı
12 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.457 kez okundu.

kahverengi örgü tiftik kazak örneği modeli tasarımı nasıl yapılır açıklamalı yapılışı

Kahverengi sevenler buraya! Sizler için öylesine şık bir örgü kazak örneği seçtik ki gördüğünüz andan itibaren çok etkileneceksiniz! Örgü işi yapan maharetli bir el tarafından büyük bir işçilik neticesinde hazırlanan bu örgü kazak örneğini mutlaka kaçırmamalı ve bu harika örgü tiftik kazak modelini hazırlamalısınız. Kendi el emekleriniz ile ortaya çıkartabileceğiniz kahverengi örgü tiftik kazak modelini kesinlikle kaçırmamalısınız diye düşünüyor ve sizleri kahverengi örgü tiftik kazağı ile karşı karşıya bırakıyorum. Bu örgü kazağı sizlerde kendi el emeklerinizi kullanarak kolaylıkla hazırlayabilir ve kendiniz için çok şık bir örgü kazak modeli ortaya çıkartabilirsiniz. Daha önce görmediğiniz bir örgü tasarımına sahip bu örgü kazak modeli size çok yakışacak!

Malzeme: Nako Ankara Tiftik

Renk no: 223 (3 vumak)

Tığ no: 6-4

Örgü şekli: Düz ve ajur

Kahverengi Tiftik Kazak modeli yapılışı

ARKA: Yetmişdört ilmek başlanır, üç sıra haraşo örülür. On ilmek düz örülür bir ilmek artırılır, üç ilmek kesilir, bir ilmek artırılır, on ilmek düz örülür şeklinde sıra yapılarak örnek kurulur.

Her sırada aynı işleme devam edilir. Kırkiki santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmiiki santimetre daha yapılarak arka yaka için otuzbir ilmek bir defada kesilir.

Omuzlarda bırakılan oniki’şer ilmek dört+dört+dört şeklinde üç kademede kesilerek bitirilir.

ÖN: Yetmişbeş ilmek başlanır, üç sıra haroşa yapılarak. on ilmek düz örülür bir ilmek artırılır, üç ilmek kesilir, bir ilmek artınlır, on ilmek düz örülür şeklinde sıra yapılanarak örnek kurulur.

Her sırada aynı işleme devam edilir. Kırkiki santimetre örülerek kol evi için  kenarlarda üç+iki+bir ilmek kesilir. Oniki santimetre daha örülerek yaka kesimi için ortadaki onsekiiz ilmek kesilir.

Her sırada l’er ilmek kesilerek yirmiiki santimetre kol evi örülür. Omuzlarda kalan oniki’şer ilmek dört+dört+dört şeklinde üç kademede azaltarak bitirilir.

KOL: Otuzsekiz ilmek başlanır, üç sıra haraşo yapın.Düz örgüye geçilerek her üç santimetre’de bir yanlardan bir’er ilmek artırılarak kırksekiz santimetre örülür. Kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. On ilmek olana kadar her sırada bir’er ilmek azaltılarak kalan ilmekler bir defada kesilerek tamamlanır.

YAKA: İki ilmek arayla yirmiiki zincirle sık iğne yapılır. İki. sırada her kutuya üç sefer dolanarak bir defada çekilerek yaka tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan Bu Seçtiğim Örgü Bayan Hırkalarını Sakın Kaçırmayın! başlıklı makalemizde bayan örgü hırka modelleri ve Örgü hırka modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yeni tasarım kırmızı kına gecesi elbiseleri
Birbirinden iddialı Nişan Kıyafeti modelleri ( fiyatları )

nişan kıyafeti modelleri örnekleri çeşitleri tasarımları en güzel nişan kıyafetleri 2013 2014  Düğünden önce en önemli prova olarak görülen ve...

Kapat