Kapşonlu çocuk yeleği yapılışı

 kapşonlu çocuk yeleği modelleri ve yapılışıyla birlikte sizlerle bayanlar…

Merhaba hanımlar, bundan önceki makalemde sizlere 2012 çocuk bebek yeleklerini paylaşmıştım ama bu makalemde kapşonlu örgü bebek yeleği modellerini ve yapılışlarını sunmak istedim.

kapşon nasıl bitirilir? kapşona ponpon nasıl örülür? bu soruların tüm cevaplarını öğrenmek isterseniz bu yazıma mutlaka göz atmalısınız.

En güzel kapşonlu bebek ve çocuk yeleği modellerini de bu makalemizde bulabilirsiniz. İyi günler.

MALZEMELER

Orta kalınlıkta yün
Kırçıllı yün
Şiş no:7
Tığ no:4

YAPILIŞI

İKİ YÜN İLE BİRLİKTE 78 İLMEK BAŞLANIR. 15 DİŞ HAROŞO ÖRÜLÜRLDÜKTEN SONRA BAŞTAN 28 İLMEK ÖRÜLÜR, 16 İLMEK KESİLİR, KALAN 34 İLMEK ÖRÜLÜR. SONRAKİ SIRADA 84 İLMEK ARTTIRILIR, KALAN 28 İLMEK ÖRÜLÜR. 20 DİŞ HAROŞO ÖRÜLDÜKTEN SONRA KOL KESME VE ARTTIRMA İŞLEMİ TEKRARLANIR. 15 DİŞ HAROŞO ÖRÜLÜR. ÖRGÜ İLMEKLER KESİLEREK KAPATILIR. İKİYE KATLANIR. 28 İLMEK TARAFINDAN DİKİLİP, KAPÜŞON OLUŞTURULUR. ARZU EDİLİRSE, ZİNCİRLE BİRİT İLİK YAPILIP DÜĞME DİKİLİR.

Kapşonlu bebek yeleği modelleri

Bir önceki yazımız olan Bayan yelek modeli yapılışı anlatımlı başlıklı makalemizde bayan yelek modelleri ve yelek modeli ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sandalet patikler
Sandalet patik modeli ve yapılışı

 sandalet patik modeli yapılışı anlatımlı ve modelleri sizlerle bayanlar... Merhaba sevgili hanımlar, bugün sizlere sandalet patik modellerini ve nasıl yapıldıklarını...

Kapat