Kapşonlu Erkek Kazağı Modeli ve Detaylı Yapılışı

Kapşonlu Erkek Kazağı Modeli ve Detaylı Yapılışı
13 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.726 kez okundu.

kapşonlu örgü erkek kazağı modeli nasıl yapılır açıklamalı anlatım yapılışı

Örgü işi yapan maharetli eller tarafından büyük emekler verilerek hazırlanan çok şık bir kapşonlu erkek kazak modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz sevgili kadinmelektir.com takipçileri. Farklı bir tarz kazandırılarak hazırlanan bu harika örgü tasarımını kendi el emeğiniz ile rahatlıkla hazırlayabilecek ve bu özel kazağı rahatlıkla ortaya çıkartabilirsiniz. Eşinize veya çocuğunuza hazırlayabileceğiniz bu örgü örneğini ayaklarınıza kadar getirdik. Artık bu aşamadan sonra herşey sizin elinizde. İsterseniz bu örgü kazak modelini hazırlayın! Ama gördüğünüz andan itibaren eminim bu bu kazağı çok beğenecek ve ortaya çıkartmak isteyeceksiniz.

MALZEME: Nako Astra

RENK NO: 185(9 yumak)

ŞİŞ NO: Yedi

ÖRGU ŞEKLİ: Düz örgü,modelli örgü

Kapşonlu Erkek Kazağı modeli yapılışı

Kapşonlu Erkek Kazağı modeli yapılışı

ARKA: Yetmişdört ilmek başlanır, iki santimetre iki+iki lastik, bir sıra ters, 2.5 santimetre iki+iki lastik örülür. İlmekler onbir ters, dört düz, onbir ters, dört düz, şeklinde dizilir. Altı sıra düz ilmekler düz, ters ilmekler ters olarak örülür. Dört adet düz örülen ilmekler, ortada sekiz ilmek ters olana kadar iki’şerli saga ve sola kaydırılır. Kaydırılarak yanlarda birleşen dört’er ilmek altı sıra düz örülür. Sekiz tane ters olarak örülen ilmekler, ortadaki dört ilmek düz örülerek dört düz, sekiz ters … şeklinde dizilir. Beden boyu kırkaltı santimetre olana kadar model bu şekilde örülmeye devam edilerek kol evi için yanlardan iki+bir ilmek kesilir. Kalan atmışsekiz ilmek yirmialtı santimetre daha örülerek arka yaka için ortadaki yirmiiki ilmek bir defada kesilir. Omuzlara bırakılan yirmiüç’er ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

ÖN: Yetmişaltı ilmek başlanır, iki santimetre iki+iki lastik, bir sıra ters, 2.5 santimetre iki+iki lastik örülür. Arka bedende uygulanan sıralı işlemler tekrar edilerek örgüye devam edilir. Beden boyu kırkaltı santimetre kadar model bu şekilde örülmeye devam edilerek kol evi için yanlardan iki+bir ilmek kesilir. Kalan yetmiş ilmek onaltı santimetre daha örülerek yaka için ortadaki ilmekler beş+üç+iki+iki şeklinde kesilir. Kol evi uzunluğu toplam yirmialtı santimetre e tamamlanarak omuzlarda bırakılan yirmiüç’er ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

Arka ve ön bedenin etek kısmında bir sıra ters örülen yerden örgü ikiye katlanarak dikilir.

KOL: Otuzsekiz ilmek başlanarak altı santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üstünde ilmekler, beş ters, dört düz, onbir ters, dört düz, onbir ters, dört düz… şeklinde dizilerek bedende örülen model uygulanır. Yanlardan her beş sırada bir toplam onbeş kere bir’er ilmek artınlır. Kol boyu ellibir santimetre de atmışsekiz ilmeğe ulaşılır. Kol evi için yanlardan iki+bir ilmek kesilir. Kalan atmışiki ilmek kırkiki ilmek kalana kadar yanlardan bir’er ilmek, yirmidört ilmek kalana kadar yanlardan iki’şer ilmek, oniki ilmek kalana kadar yanlardan üç’er ilmek kesilir. Tepede kalan oniki ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Kahverengi Örgü Tiftik Kazak Örneği ve Yapılışı başlıklı makalemizde kahverengi kazak ve kahverengi örgü kazak örneği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
klasik duvar kagitlari
Klasik Duvar Kağıtları İle Dekorasyonlarınızı Yenileyin!

klasik duvar kağıdı modelleri çeşitleri fiyatları nerede satılıyorlar Klasik dekorasyonlarınız içerisinde yer verebileceğiniz birbirinden özel duvar kağıtlarını trdekor.com adresinde bulabilirsiniz....

Kapat