Kapşonlu örgü bebek tulum modeli ve yapılışı

kapşonlu örgü bebek tulum modeli örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı sizlerle…

Kapşonlu tasarım ile hazırlanan bir kapşonlu örgü bebek tulum modeli ve detaylı anlatım yapılışını sizlere sunuyorum hanımlar. Şık yapısı ile bir hayli dikkat çekici olan ve çok beğeneceğiniz bu örgü tulum modelini, bebeğiniz için oluşturmak isteyeceksiniz diye düşünmekteyim. Kapşonlu yapısı ile yağmurlu havalarda bile bebeklerinize gönül rahatlığı ile giydirebileceğiniz kapşonlu örgü bebek tulumunun anlatıma bir göz atmalı ve modeli hazırlamalısınız.

Kapşonlu örgü bebek tulum modeli ve yapılışına baktıktan hemen sonra, sizler için seçtiğimiz diğer örgü tulumlarına da bir göz atmalısınız…

Kapşonlu örgü bebek tulum modeli ve yapılışı

ARKA: otuzbeş ilmekle bacak kısmından başlanır. İç taratan her on sırada bir birer ilmek artırılarak düz örülecek. yirmidokuz cm’de tulumun ağ kısmına yaklaşınca her sırada sekiz defa birer İlmek artırılaraksonraki sıralarda sırayla üç İlmek beraber, iki ilmekberaber ve diğerİlmekler birerbirer kesilip kalan ilmeklerbekletilir. Diğerbacakda aynı sıralı işlemlerleyapılıp, kalan ilmeklerbekletilen ilmeklerle birlikte tek şişte birleştirilir ve yirmidört cm örülerek kolevi için iki – bir ilmek kesilir . Daha sonra onbeş cm daha örülerek ilmeklerkesilir.

ÖN: otuzbeş ilmek başlanır. Arka bedende yapılan sıralı İşlemler takip edilerekörülür. Tulumun ağkısmından İtibaren yirmidört cm örgülenip kol evi İçin 2+1 kesillr.yedi cm daha örüldükten sonra önyaka için dört+üç+iki+bir+bir+bir+bir+bir ilmek kesilir. bir cm-daha örgülenip ilmeklerkesilerek bitirilir. Bedenin diğer yarısıda aynı şekildeyapılır.

KOL: Omuzlardikilir veşişe altmış ilmek toplanarak yirmiyedi cm düz örgülenip İlmekler kesilerek kel bitirilir.

YAKA: Önbedenin yakakısmı için şişe onsekiz ilmek toplanarak dört sıra çift lastik örülür.

KAPÜŞON: doksan ilmek başlanır. bir cm tekli lastik örülür. Üzerine onsekiz cm düz örgü İledevam edilir, ilmek sayısı otuzsekiz+yirmidört+otuzsekiz olarak üçee bölünüp, ortadaki ilmek sayısı sabit kalarak her İki taraftan düz örgüyle devam edip her sıradabirer ilmek keserek İlmek sayısıbitene kadar örülür. Daha sonra iki cm daha örgülenip İlmeklerkesilerek bitirilir.

Kapşonlu örgü bebek tulum modelleri

Bir önceki yazımız olan Yeni doğan bebekler için örgü bebek yeleği ve yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni doğmuş bebekler için örgü bebek yeleği ve hazırlanışı
Yeni doğan bebekler için örgü bebek yeleği ve yapılışı

yeni doğan bebekler için örgü bebek yeleği modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışları sizlerle... Yeni doğan bebekler için özel olarak...

Kapat