Kırışıklığa neden olan 10 etken

Kırışıklığa neden olan 10 etken
31 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 1.448 kez okundu.

Kırışıklıklarla artık savaşmayın

Kırışıklardan kurtulmak mümkün değilse de olabildiğince kaçmak elimizde.

Kırışıklıklarla savaşmak bir süre sonra, biz kadınların hayatına dahil rutinler haline gelir. Ne denemediğimiz krem kalır ne de cerrahi operasyonlar. Yine de birini yok etsek diğeri meydana çıkmak için zaman kollar ama bu sefer kırışıklılara son diyebilirsiniz.

Güneş

İlkbaharla birlikte göz kırpmaya başlayan güneşin sıcaklığını cildinizde hissetmek hoşunuza gidebilir. Kimin gitmez ki? Ama bu yüzünüzün kırışmasına sebep olabilir. Güneşle olan tüm bağlantınızı kesin ve hatta eve kapanın demiyoruz ama iyi bir güneş kremi kullanmayı asla ihmal etmemelisiniz ve hatta bir şapka…

Yüz mimikleri

Çocukken anneniz sizi de uyarmaz mıydı: “Şunu yapmayı kes, yıksa yüzün öyle kalacak!” Tam olarak yalan söylemiyorlardı. Yüzünüzü her hareket ettirdiğinizde, cildiniz biraz daha kırışır. Çoğu zaman cildiniz kendini yenilediği için yeni deri hücreleri geliştikçe o ufak çizgiler de kaybolur. Ama bu yenilenme sonsuza dek süremeyecek.

Sigara

Evet hepimiz biliyoruz ki sigara güzelliği etkiliyor. Ama sadece sizi hasta edip dişlerinizi sarartmıyor aynı zamanda yaşlı görünmenize sebep oluyor!

Uyku

Kulağa tuhaf gelse de tüm günün yorgunluğundan arınmanız için yatağa girdiğinizde de kendinize dikkat etmeye devam etmelisiniz. Çünkü bir pozisyonda çok uzun süre yatarsanız, yüzünüzün o bölgesi daha çok kırışıyor. Bu yüzden yüzükoyun yatmaktan çok sırtüstü uyuma alışkanlığı kazanın.

Stres

Kadınsınız, öyleyse gerçekçi olalım ki hayatınızdan stresi tamamen çıkartmanız mümkün değil. Ama güzel yüzünüzü korumak için daha sakin ve soğukkanlı olmayı denemelisiniz. Aslında kırışıklıkları önlemek için stresten uzak durmalısınız çünkü bu kırışıklar daha çok strese girmenize sebep olacaktır.

Uykusuzluk

Uyku haliyle başa çıkmanın yolu yok gibi. Uzun süre aynı şekilde uyursanız kırışıyorsunuz ve yeterince uyumazsanız da kırışıyorsunuz. Hiç adil değil! Ama dikkat etmeniz gerekli; düzenli uyumaya ve mümkün olduğunca az yüzükoyun yatmaya…

Alkol

Ne kadar çok içerseniz o kadar kırışırsınız. Alkol yüzünüzün şişmesine sebep olur ve sonra indiğinde gerilmesine ve kırışmasına…Yakın arkadaşınız Jack Daniels’ın tam bir baş belası olduğunu fark edin, sabahları sizi baş ağrısı ve daha fazla kırışıkla baş başa bırakıyor.. Birlikte takılmak için hiç de uygun bir adam değil.

Nemsizlik

Kuru cilt en kötüsüdür. Çatlamanıza, kanamanıza ve kırışmanıza sebep olur. Vücudunuzun ne kadar suya ihtiyacı varsa, yüzünüzün de nemlendiriciye o kadar var. O kremi el altında tutun!

Yer çekimi

Bunun çözümü yok . Bizi ve dünyamızı koruyan yerçekimi aynı zamanda her gün aleyhimize de çalışıyor. Diğer şıklara dikkat edip suç ortaklığı yapmamak elimizden gelen tek şey.

 

Bir önceki yazımız olan Kış için cilt bakımı önerileri başlıklı makalemizde Kış için cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
© Copyright 2010 CorbisCorporation
Hamileyken alınan alkolun bebeğinize etkileri

Hamilelikte kesinlikle alkol içmeyiniz. Hamile bir kadın alkol tükettiğinde kana karışan alkol plasentayı geçerek fetüse ulaşır ve bebeğin gelişimini etkileyebilir....

Kapat