Kirpik nasıl uzatılır? ( Kirpik uzatmak için tavsiyeler )

Kirpik nasıl uzatılır? ( Kirpik uzatmak için tavsiyeler )
17 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 1.450 kez okundu.

kirpikleri uzatmanın yöntemleri tüyoları kirpik nasıl uzatılır kirpik uzatmak

Yüz güzelliğinizin temel unsurlarından olan ve gözlerinizin ön plana çıkmasına yardımcı olan “kirpikleriniz” daha uzun ve gür olduklarında sizlere gerçekten önemli katkılar sağlayabilirler. Peki, kirpikleri uzatabilmek adına neler yapılabilir ve hangi öneriler ile kirpikler daha uzun gösterilebilir?

 Konusunda uzman olan kişiler tarafından bu anlamda sunulan özel tavsiyeleri sizler için derledik ve ayaklarınıza kadar getirdik. Artık bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken aşağıdaki özel tavsiyelere bir göz atmak olacak kızlar.

Kirpikleri uzatmak için

Göz alıcı ve uzun kirpikler tüm kadınların hayalinde yatar. Bakışları ön plana çıkaran ve cazibe katan kirpikler kadınların yüzündeki dikkati toplayan yerlerdendir. Sağlıklı kirpiklere sahip olmak ise aslında çok ama çok basit.

Badem yağı bademden elde edilen doğal bir yağdır. Aromaterapi ve masaj uygulamalarında sıkça kullanılır. Badem yağı yağ asitleri açısından oldukça zengindir ve bu sayede kirpikler için nemlendirici görevi görerek kırılmaları engeller. Ayrıca nemlenen kirpikler normale oranla çok daha çabuk uzar ve parlak bir görünüm kazanır.

Kullanım:

Badem yağı kirpiklere gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Gözler ilk olarak günün makyajından arındırılmalı ve temizlenmelidir. 1-2 damla yeterli olacaktır. Gözünüze badem yağını kaçırmamaya özen gösterin ve kirpiklerinize parmaklarınız veya pamuklu çubuk yardımıyla uygulayın.

Yaklaşık 4-6 hafta arasında değişen bir sürede değişimi fark edeceksiniz.

Badem yağını serin yerde saklamaya özen gösterin. Işık ve sıcak kolayca bozulmasına neden olacaktır. İlk kez açıldığında şişesinde 1 yıl boyunca bozulmadan kalabilir ancak iyi muhafaza edilmelidir.

– Fındığa karşı alerjisi olan kişiler kesinlikle badem yağı kullanmamalıdır. Lens kullananlar ise oldukça dikkatli davranmalıdır.

Badem yağıyla elde ettiğiniz kirpiklerinize bilmediğiniz ve güvenmediğiniz maskara, göz kalemi gibi makyaj malzemelerini uygulamayın. Mümkünse doğal içerikli ürünler seçmeye özen gösterin. Böylece etkisi çok daha uzun süreli olacak ve kirpiklerinizin doğal yapısını korumuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Saçınızın sağlığı için bu besinleri tüketin başlıklı makalemizde Saçınız için bu besinleri tüketin hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Örgü ponponlu çocuk atkısı modelleri 2013
Derya Baykal “örgü çocuk atkı modeli yapılışı” (anlatımlı)

Derya Baykal Örgü Çocuk Atkısı Modelleri 2013 yılında Derya Baykal'ın kış aylarında çocuklarımız için tasarlamış olduğu örgü çocuk atkısı modellerini...

Kapat