Kirpikleri Uzatan ve Gürleştiren Formüller

Kirpikleri Uzatan ve Gürleştiren Formüller
24 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.313 kez okundu.

Daha uzun ve gür kirpikler için yapılmalı hepsi sizlerle hanımlar…

Kirpiklerim uzun ve gür değil diyorsanız sizler için bulmuş olduğum formüle mutlaka bakmalısınız hanımlar…

Daha önce böyle işe yarayan bir formülle karşılamaşmadınız uzman doktorların hazırlamış olduğu bu formülü çok beğenecek ve çok pahalı rimeller almayacaksınız. Artık o pahalı ve işe yaramaz rimellerden kurtulup bu doğal yöntemi deneyeceksiniz.

Kirpikleri uzatmak için
1 bardak suyu kaynatın.
1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı (1 yemek kaşığı biraz az) ekleyip karıştırın.
Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın.
Karışımı soyudub 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize tökməmədən dikkat ederek Kirpiklerinize sürün. Sürtmə işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.
Kirpikleri gurleştırmek için
Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşam yatmadan önce gözlerine dökmeden Kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.
Doğal yöntemlerle Kirpik Dökülmelerini Önlemek İçin:
1 Su bardağı ılık çaya 1 gr. dövülmüş kinin katılmalıdır, kirpikler ve kirpik dipleri bu suyla, kibrite pamuk dolayaraq ya da kulak pambığıyla isladılmalıdır. Bu tökülməyi önler. Bu su, her 3 günde bir yeniden yapılmalıdır, aksi takdirde bayatlayar.
Kükürtle zengin gıdalar (soğan, turp, lahana, siyah havuç, tere) ile D vitaminli gıdalar (balıqyağı, yumurta, balık) sık sık yeyilməmlidir. Bunlar kirpikler ve kaşların sağlıklı kalmalarını sağlar ve dökülmeleri önler.
Suna Dumankaya
Kirpiklerin uzaması ve qalınlaşması için:
1 çorba kaşığı kuyruk yağı, 5 tane ceviz içi, 5 tane fındık içini bir tencerede Bain Marie usulü ile eritin. Süzdükten sonra içine birkaç damla parfüm damlatın. Cam şişe tutun. Kulak çubuğu ile kirpik diplerine sürün.
Bir çorba kaşığı badem yağı, bir çay kaşığı buğday tohumu yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağına 3 tane ceviz ve fındık katın. Bu karışımı az gazın 10 dakika ısıtın. Süzerken bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Küçük bir cam kavanoza koyup, her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla hafifçe kirpik diplerine sürün. Ancak gözünüze düşməməsinə dikkat edin.
3 kaşık Hint yağı ile 1 kaşık konyak iyice karıştırılır. Yatmadan önce kirpik fırçası ile kirpiklere ve kirpik diplerine bu karışımdan sürülüp, uyuyun. Bütün gece bu yağ, kirpiklere etki edecek. Sabah 1 su bardağı sıcak suya 2-3 çay kaşığı kuru ve parçalanmış ceviz yaprağı koyup 15 dakika sonra pamuktan süzün. Kirpiklerinizi bu su ile iyice silin ve kapatılıp fırçalayın.
Kirpiklerin Gürleşmesı için:
Kirpik Fırçası
Bir çorba kaşığı badem yağı, bir çay kaşığı buğday tohumu yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağına 3 tane ceviz ve fındık katın. Bu karışımı gazın 10 dakika ısıtın. Süzerken bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Küçük bir cam kavanoza koyup, her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla hafifçe kirpik diplerinize sürün. Gözünüze dökmemeğe dikkat dikkat edin. Ayrıca hazır Ürünlerimizde da faydalanabilirsiniz.
Kaş ve kirpik için iki fındığı teflonda kavurun. Henüz ilıkken bunu kaş ve Kirpiklerinize bastırarak sürün.
Her akşam bunu uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Her Cilde Uygun Ekonomik Maskeler başlıklı makalemizde Ekonomik Maskeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Göze limon sıkılır mı
Göze Limon Sıkılır mı?

Göze limon sıkmak zararlı mıdır.? Limon suyunun nelere faydaları vardır? hepsi sizlerle hanımlar... Gözüme limon sıktım zararlı olur mu? ''...

Kapat