Kış meyvesi narla zayıflayın

Kış meyvesi narla zayıflayın
13 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.101 kez okundu.

Kışın nar ile zayıflayın.

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan narın, yağ yakıcı özelliği sayesinde kilo verdirici etkisinin olduğu bildirildi. Aşırı yağlarınızdan ve selülitlerinizden kurtulmak için nar veya nar suyu içiniz ve sonrası yürüyüş yapınız vücudunuzdaki değişikliği sizde göreceksiniz.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbı Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, yaptığı yazılı açıklamada, narın eski dönemlerde ishal, ağız yaraları, ülser tedavisinde kullanıldığına ait kanıtlar bulunduğunu, bugün ise nar üzerine çok sayıda bilimsel çalışma yapıldığını anlattı.

Narın yararlarının bilimsel olarak da kanıtlandığına dikkati çeken Prof. Dr. Usta, açıklamasında, ”Nar, kanser, kalp damar hastalıkları ve şeker hastalığı başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde kullanılma olasılığına sahiptir” dedi.
Usta, prostat kanseri üzerine yapılan çok sayıda klinik ve hayvan deneylerinde, nar tüketiminin oldukça iyi sonuçlar verdiğini gösterdiğini vurguladı.
Narın kolon ve meme kanseri üzerinde olumlu etkiler oluşturduğuna dair kanıtlar bulunduğuna da değinen Prof. Dr. Usta, açıklamasında şunları kaydetti:
”Bunun yanı sıra damar sertliği, şeker hastalığı, kalp üzerine koruyucu etkileri mevcuttur. Yapılan başka bir bilimsel çalışmada yağ yaktığı gösterilmiş ve kilo verdirici etkisi üzerinde durulmaktadır. Nar suyunun, erkeklerde sperm sayısını ve kalitesini artırdığını gösterilen kanıtlar vardır.

AA

Bir önceki yazımız olan Hamilelik çatlaklarına son demenin zamanı geldi! başlıklı makalemizde Hamilelik çatlakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Uzun kollu gelinlik trendleri
Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

2013 Uzun Kollu Gelinlik Modelleri Hangi bayan çok güzel bir gelin olmak istemez ki, Şu modası hiç geçmeyen uzun kollu...

Kapat