Kışlık örgü patik örneği ve detaylı anlatım yapılışı

Kışlık örgü patik örneği ve detaylı anlatım yapılışı
12 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.524 kez okundu.

kışlık örgü patik modeli örneği resimli detaylı kolay anlatımlı yapılışı…

Bebekleriniz için hazırlayabileceğiniz çok özel bir örgü patik örneği ile sizlerleyiz hanımlar. Oturduğunuz yerden kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel patik ile bebeklerinizin minik ayaklarını her daim sıcak tutabilir, ayrıca onlara cici bir görünümde kazandırabilirsiniz.

Evlerinizde boş zamanlarınızı değerlendirebilme anlamında hazırlayabileceğiniz kışlık örgü patik örneğine dilerseniz aşağıdaki anlatımdan bir göz atabilir, patiği yakından inceledikten hemen sonra hazırlayabilirsiniz. Gerçekten harika bir görünüme sahip bu patik sizleri çok etkileyecek.

Malzemeler

  •     Koton İp
  •     Şiş No. 5
  •     Tığ No 3.5 mm

Hazırlanışı

BÜYÜK

55 ilmek başlanır.

1. Sıra: 25 ilmek haroşo örülür. 1 ilmek arttırılır, 5 ilmek örülür, 1 ilmek arttırılır, 25 ilmek örülür.
2. Sıra: Haroşo örülür.

3. Sıra: 25 ilmek örülür, 1 ilmek arttırılır. 7 ilmek örülür, 1 ilmek arttırılır. 25 ilmek örülür.

4. Sıra: Haroşo örülür.

Bu şekilde 2 defa arttırılır. Daha sonra arttırmadan 8 diş haroşo örülür. Ortada 8 ilmek düz bırakılır. 8 defa düz ilmeklerin iki yanından örgünün düz tarafında 1’er ilmek kesilir. Bu işlem bitince 5 diş haroşo örülüp, örgü kesilerek kapatılır. 2 tane 5 sıra hanım dilendi bey beğendi motifi örülür. Patiğe dikilir. Üstüne resimde görüldüğü gibi çiçek örülüp dikilir.

KÜÇÜK

3 ilmek başlanır. Aynı şekilde arttırılır. 7 diş haroşo örülür. Ortada 8 ilmek bırakılıp 6 defa kesilir. 5 diş haroşo örülüp, kesilerek kapatılır. 3 sıra hanım dilendi bey beğendi motifi örülüp patiğe dikilir.

kaynak

Bir önceki yazımız olan Örgü Dişli Kadın Beresi Modeli Örneği ve Detaylı Anlatım Yapılışı başlıklı makalemizde dişli kadın beresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
dişli örgü kadın beresi yapılışı
Örgü Dişli Kadın Beresi Modeli Örneği ve Detaylı Anlatım Yapılışı

dişli kadın beresi örneği modeli resimli detaylı anlatım yapılışı... Örgü işi yapan maharetli eller tarafından hazırlanan gerçekten çok özel bir...

Kapat