Kıvırcık Saçın Bakımı

Kıvırcık Saçın Bakımı
29 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.286 kez okundu.

Kıvırcık saça bakım nasıl yapılmalıdır.

Kıvırcık saç bakımı, zordur fakat canlı ve dolgun buklelere sahip olmak o kadarda zor değildir. Buklelerinizin herkesi, imrendirecek duruma getirmek ister misiniz? Öncelikle, sağlıklı olmalıdır bunun için iyi beslenmiş olması gerekiyor. Bu nedenle her yıkama sonrasında, saç tipinize uygun bakım ürünü kullanınız. Bu sayede saç kırıklarını da önlemiş olursunuz.

Saç kesimi kıvırcık saç için önemlidir, kısa ise daha çok kıvrılacağı için, bukle olabilecek boyu seçmelisinizdir. Kıvırcık saçların bakımı çok önemlidir demiştik, saçlarınız kurursa, çanlılığını yitirip istemediğiniz şekilde düzensiz kıvırcıklar oluşacaktır.

Bu durumlarda, serumlar satılmaktadır, kullanmaktan çekinmeyiniz, durulama suyuna sirke katınız zaman zaman saçlarınıza parlaklık verecektir. Bukleleri ağırlaştıracak ürünleri asla kullanmayınız. Kıvırcıklarınız istediğiniz şekilde değimli, karışık bir görünümümü var ozaman, şekillendiricileri deneyiniz.

Asla ve asla fön kullanmayınız. Haftada bir kuru saçlar için maske uygulayın.

Esnek, canlı ve dolgun buklelere sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri başlıklı makalemizde Hızlı Saç Uzatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
uzun saç uzatma yöntemleri
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı hızlı saç uzatmak için Özellikle son birkaç yıldır, uzun saç modası fırtına gibi esmeye başladı. Uzun saçlara sahip olmak...

Kapat