Kız bebek yeleği modeli ve anlatımlı yapılışı

Kız bebek yeleği modeli ve anlatımlı yapılışı
10 Mart 2012 tarihinde eklendi, 3.353 kez okundu.

kız bebek yelek modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle dostlar… 

Kız bebekleriniz için işleyebileceğiniz cici bir tasarıma sahip yeni kız bebek yeleği modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile karşınızdayız kızlar. Bu bebek yeleği modelini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve kız bebekleriniz için mutlaka işlemelisiniz.

Kız bebek yeleği modeli ve yapılışı

YELEĞİMİZİN YAPILIŞI

Yeleğimize başlarken öncelikle 71 ilmek ile başlıyoruz ve beş sıra haroşe örüyoruz. Daha sonra kenarlardan 6 ilmek haroşe iki ilmek düz şişimize bir dolayıp ( yani arttırıp kızlar ) 2 ilmek beraber örüyoruz 5.ci ilmekte iki ilmek beraber örüyoruz ve 1 ilmek arttırılıyor. Bir ilmek örülüp tekrar arttırılıyor. Sıra böyle devam edecek.

Ön tarafa gelince, yirmi üç ilmekle yeleğin 1 tarafını öreceğiz altı sıra haroşe on bir sıra düz altı sıra haroşe sonra altı sıra haroşa iki ilmek düz 1 arttırılıp ilmek kes 5.ci ilmeği iki ilmek örülecek.

Sekiz zaten ajur örneği yapıp daha sonra üç sıra haroşa örülecek, 11 ilmek örülecek bir arttırılacak bir ilmek örülecek ve yine bir arttırılacak. Bu arttırmalar aralık ajurlarla 39 ilmek olana kadar devam edecek.

Düz örmeye geçildikten sonra baştan yapılan ajur örgüden konulup beş sıra haroşe ile bitirilecek.

Bir önceki yazımız olan Boncuklu patik modelleri yapılışı başlıklı makalemizde Boncuklu patik modelleri yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nohut_orgulu_bebek_hirka_modelleri
Nohut Örgülü Bebek Hırkası Modeli ve anlatımlı Yapılışı

nohut örgülü bebek yeleği modelleri örnekleri ve detaylı resimli anlatım yapılışı Nohut örgü tekniği ile oluşturulan yeni bebek hırka modeli...

Kapat