Kız bebekler için çok hoş “Örgü Kazak” örneği ve yapılışı

Kız bebekler için çok hoş “Örgü Kazak” örneği ve yapılışı
6 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.730 kez okundu.

örgü bebek kazağı nasıl yapılır nasıl örülür bebek kazağı açıklamalı anlatım

Bebekler için gerçekten çok özel bir tasarım ile hazırlanan “bebek kazağı” örneği ve açıklamalı anlatımı ile sizlerleyiz kızlar. Bebekleriniz içi hazırlayabileceğiniz bu özel tasarım “bebek kazağı” şık yapısı ile gerçekten fazlasıyla dikkat çekici. Kız bebekler için hazırlanan bu özel “bebek kazağı” detaylı bir yapılış biçiminden sonra ortaya çıkartılmış. Bebeğiniz için kendi el emeğiniz ile bir kazak hazırlama niyetindeyseniz, bu özel seçeneği değerlendirebilir ve bebekleriniz için hazırlayabilirsiniz.

Bu özel bebek kazağı her ne kadar zor bir yapılış biçiminden sonra ortaya çıkartılsa da kazağı örmek için can atacağınızı düşünüyorum.

Kız bebekler için çok hoş “Örgü Kazak” örneği ve yapılışı

Model adı     :     Bebe Color – Bebe 100 Kazak
Zorluk derecesi     :     Zor
İlgili şiş numaraları     :     4
Yaş grubu     :     1-2 Yaş
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, ajur örgü, haraşo, jakar

Gerekli malzemeler     :     1036 (1 Yumak), 31370 (1 Yumak), 1 adet düğme

Mevsim     :     Kış, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:
31370 renk no.lu iplikle 87 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülüp 1 no.lu diyagram uygulanır. Beden boyu 9 cm olduğunda düz örgü ile devam edilir, 18 cm olduğunda 1036 renk no.lu iplikle 2 no.lu diyagram uygulanır. Beden boyu 28 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2’şer ilmek kesilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 12 defa; 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir…şeklinde toplam 52 ilmek kesilir. Kol evi kesimi ile aynı sırada 3 no.lu diyagram uygulamasına başlanır. Beden boyu 39 cm de kalan 35 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:
31370 renk no.lu iplikle 87 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 40 cm olduğunda yaka için ön ortasından 15 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından 3+3+2+2 ilmek kesilir. Beden boyu 39 cm de ilmekler sıfırlanır.

KOLLAR:
31370 renk no.lu iplikle 36 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 9 defa 1’er ilmek artış yapılarak 54 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 10 cm olduğunda 2 .nolu diyagram uygulanır. Kol boyu 20 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 11 defa; 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir…şeklinde toplam 44 ilmek eksiltilir .Kol boyu 32 cm de kalan 10 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:
31370 renk no.lu iplikle yaka etrafından şişe 90 ilmek çıkarılır, 2 cm 1+1 lastik örülüp, bitirilir. Sol tarafta 1 adet ilik açılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nako kadın örgüleri
Nako’nun Yeni Tasarım Şık Örgü Modellerini Gördünüz Mü?

nako örgü modelleri çeşitleri 2013 fiyatları kadın örgü modelleri Türkiye'nin el örgü ipliklerinde lider firması olan "Nako", yeni örgü tasarımları...

Kapat