Kız bebekler için ( Örgü Bolero ) modeli ve yapılışı

Kız bebekler için ( Örgü Bolero ) modeli ve yapılışı
15 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.875 kez okundu.

kız bebek örgü bolero modeli örneği tasarımı nasıl yapılır nasıl örülür 

Kız bebekler için büyük uğraşlar neticesinde hazırlanan gerçekten çok özel bir örgü bolero örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar.  Soğuk geçecek kış aylarında bebeklerinizi daha sıcak tutabilme ve onlara daha cici görünümler kazandırma anlamında gerçekten önemli avantajlar sağlayabilecek olan bu özel bolero örneğini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve bu özel parçayı kendi bebekleriniz için hazırlamalısınız.

Özel rengi ve farklı tasarımı  ile dikkat çeken örgü bolero modeline buyrun birlikte bakalım ve bu özel parçayı hep birlikte hazırlayalım kızlar.

Kız bebekler için ( Örgü Bolero ) modeli ve yapılışı

Örgü bebek bolero

Model adı     :     Lolipop Bolero
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
Yaş grubu     :     1-2 Yaş
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, haraşo
Gerekli malzemeler     :     80433 (2 Yumak), 1 adet düğme
Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA ve ÖN:
Arka ve ön bedenler beraber örülür. 56 ilmek başlanır, 5 diş haraşo örülür. Örgüye; 4 sıra düz, 3 diş haraşo, 4 sıra düz…şeklinde devam edilir. Beden boyu 24 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 16 ilmek kesilir. Her iki tarafta kalan 20’şer ilmekle örgüye devam edilir. Ön ortasındaki 6 ilmek beden boyunca haraşo örülür. Ön ortası 8 cm olduğunda 3 sıra arayla 6 defa; 6 ilmek haraşo örülür, 1 ilmek artırılıp, 26 ilmeğe ulaşılır. Sonraki sırada aynı şekilde artırılan 6 ilmek kesilir. Her haraşo sırası örülürken bir defa ön ortasından başlanarak; 17 ilmek örülür, geri dönülür, 17 ilmek örülür, başa gelinir. Her düz sıralar örülürken bir defa; 15 ilmek örülür, geri dönülür, 15 ilmek, örülür, başa gelinir. Bu şekilde 24 cm örüldükten sonra kol evi oluşturulup, 20 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer taraf da aynı şekilde örülür.

KOLLAR:
32 ilmek başlanır, 5 diş haraşo örülür. Örgüye; 4 sıra düz, 3 diş haraşo, 4 sıra düz…şeklinde devam edilir. Her iki taraftan 5 sıra arayla 4 defa 1’er ilmek artış yapılarak 40 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+5 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 24 cm de kalan 20 ilmek her iki taraftan 4+4 şeklinde kesilir. Kalan 4 ilmekle bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Örgü bebek hırka modeli yapılışı
Erkek bebekler için ( Örgü Hırka ) Yapılışı

erkek bebek örgü hırka modeli örneği resimli detaylı açıklamalı yapılışı  Erkek bebekler için çok özel bir tasarım ile hazırlanan bir...

Kapat