Kız bebekler için ( Örgü Kazak ) modeli ve yapılışı

Kız bebekler için ( Örgü Kazak ) modeli ve yapılışı
15 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 2.297 kez okundu.

2013 bebek kazak modeli örneği örgü bebek kazağı yapılışı örülüşü açıklamalı resimli anlatım 

Kız bebekler için gerçekten büyük bir özenle hazırlanmış bir örgü kazak örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Farklı ama göze hoş gelen yapısı ile dikkat çeken bu özel bebek kazağını gördüğünüz andan itibaren eminim sizlerde çok beğenecek ve bu özel örgü kazağı bebekleriniz için hazırlamak isteyeceksiniz. Bebeklerinizi kış aylarının soğuklarından koruyacak ayrıca onlara çok cici görünümlerde kazandırabilecek olan bu özel kazağı mutlaka hazırlamalı ve bebeklerinize giydirmelisiniz kızlar. Hem rengi hem de tasarımı ile fazlasıyla etkileyici bir tasarım olan “kız bebek örgü kazağını” anlatımı ile birlikte sizlere sunuyorum…

Bu özel kazağı sizlerde mutlaka hazırlamalı ve bebeklerinize giydirmelisiniz.

Kız bebekler için ( Örgü Kazak ) modeli ve yapılışı

Örgü kız bebek kazak modeli
Model adı     :     Bebe Color – Bebe 100 Kazak
Zorluk derecesi     :     Zor
İlgili şiş numaraları     :     4
Yaş grubu     :     1-2 Yaş
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, ajur örgü, haraşo, jakar

Gerekli malzemeler     :     1036 (1 Yumak), 31370 (1 Yumak), 1 adet düğme

Mevsim     :     Kış, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:
31370 renk no.lu iplikle 87 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülüp 1 no.lu diyagram uygulanır. Beden boyu 9 cm olduğunda düz örgü ile devam edilir, 18 cm olduğunda 1036 renk no.lu iplikle 2 no.lu diyagram uygulanır. Beden boyu 28 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2’şer ilmek kesilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 12 defa; 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir…şeklinde toplam 52 ilmek kesilir. Kol evi kesimi ile aynı sırada 3 no.lu diyagram uygulamasına başlanır. Beden boyu 39 cm de kalan 35 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:
31370 renk no.lu iplikle 87 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 40 cm olduğunda yaka için ön ortasından 15 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından 3+3+2+2 ilmek kesilir. Beden boyu 39 cm de ilmekler sıfırlanır.

KOLLAR:
31370 renk no.lu iplikle 36 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 9 defa 1’er ilmek artış yapılarak 54 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 10 cm olduğunda 2 .nolu diyagram uygulanır. Kol boyu 20 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 11 defa; 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir…şeklinde toplam 44 ilmek eksiltilir .Kol boyu 32 cm de kalan 10 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:
31370 renk no.lu iplikle yaka etrafından şişe 90 ilmek çıkarılır, 2 cm 1+1 lastik örülüp, bitirilir. Sol tarafta 1 adet ilik açılır.

Örgü kız bebek kazak yapılışı şeması

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
En güzel bebek hırkası yapılışı
Bebekler için şirin mi şirin “Bebek Hırkası” ve yapılışı

2013 örgü bebek hırkası modeli örneği nasıl yapılır hazırlanışı Nako tasarımcıları tarafından gerçekten büyük bir emek verilerek hazırlanan özel bir...

Kapat