Kız bebekler için “Örgü Yelek Örneği” ve Açıklamalı yapılışı

Kız bebekler için “Örgü Yelek Örneği” ve Açıklamalı yapılışı
11 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 2.180 kez okundu.

kız bebek örgü yelek örneği modeli detaylı resimli açıklamalı yapılışı sizlerle…

Kız bebekler için özel bir tasarım altında hazırlanan gerçekten harika diyebileceğimiz bir “örgü kız bebek yeleği” ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Farklı ama göze hoş gelen yapısı ile dikkat çeken bu özel “yelek” ile sizlerde bebeklerinize çok cici görünümler kazandırabilir, onları soğuk havaların etkisinden rahatlıkla kurtarabilirsiniz. Kız bebeklerinize gerçekten özel bir görünüm şıklığı kazandırabilecek olan bu “yeleği” sizlerde değerlendirmeli ve bebekleriniz için hazırlamalısınız.

Evlerinizde oturduğunuz yerden kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayacağınız kız bebek örgü yelek örneğine ve detaylı anlatım yapılışına dilerseniz buyrun birlikte bakalım….

Kız bebekler için “Örgü Yelek Örneği” ve Açıklamalı yapılışı

Model adı     :     Lolipop Yelek
Zorluk derecesi     :     Kolay
İlgili şiş numaraları     :     3.5
Yaş grubu     :     1-2 Yaş
Örgü şekli     :

Trabzan, zincir, sık iğne, kafes örgü, file örgü

Gerekli malzemeler     :     80436 (1 Yumak), 80 cm Kurdela
Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:

Yakadan başlanarak örülür. 35 cm zincir üzerine 26 adet kafes örgü yapılır.

1.sıra: 6 zincir çekilir, kafeslerin arasına 1 sık iğne yapılır, 6 zincir çekilir, yanındaki kafese 1 sık iğne yapılır…şeklinde file örgü yapılarak sıra tamamlanır.
2.sıra: her iki taraftan 6’şar file yapılır, sonraki fileye geçilerek aynı yere batılıp kol ayrımı için 2 adet file yapılır, 2 adet file yapıldıktan sonra sonraki fileye tekrar kol ayrımı için aynı yere batılarak 2 adet file daha yapılır, arka ortada kalan filelerin içine file yapılarak sıra tamamlanır.
3.sıra: alt sıradaki filelerin üzerine aynı sayıda file yapılır.
4.sıra: 2.sırada artırma yapılan yerlerde aynı şekilde artırmalar yapılır.
5.sıra: alt sıradaki filelerin üzerine aynı sayıda file yapılır.
6.sıra: artırma yapılan yerlerde aynı şekilde artırma yapılarak file örülür…şeklinde 10 sıra örülür.

Ön bedenler için; 11 er cm, kollar için; 20’şer cm, arka beden için; 30 cm ayrılır. Ön ve arka bedenler için ayrılan bölümler birleştirilerek 21 cm daha file örülüp, bitirilir. Yaka kısmından başlanarak 3 sıra arayla diyagramdaki model uygulanarak file üzerine oya yapılıp, bitirilir. Yaka etrafına 1 sıra sık iğne yapılır. Ön ortalarına 2 sıra trabzan yapılarak bitirilir. Ön ortalarından kurdela geçirilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bebek Örgüsü 2013
Nako’dan çok şık “Bebek Örgüleri” ve Modelleri

örgü bebek hırkası modelleri örnekleri çeşitleri çok şık nako 2013 Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan gerçekten çok özel "bebek örgüsü" modelleri...

Kapat