Köpek Figürlü Örgü Bebek Şapkası ve Yapılışı

köpek figürlü örgü bebek şapkası modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı…

Bebekler için özel olarak tasarlanan bir örgü şapka modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile karşınızdayım hanımlar. Köpek figürü yansıtılarak hazırlanan ve şık yapısı ile bir hayli dikkat çekici olan bu örgü şapka modelini çok ama çok beğenecek ve benzer tasarımı kendi elleriniz ile oluşturmak isteyeceksiniz. Bebeklerinizin minik başlarını sıcak tutabilme anlamında yardımlarda bulunabilecek bu örgü şapka modeli, şık yapısı ile de onlara daha cici görünümler kazandırabilir. Çok şık çok gösterişli tasarıma sahip olan köpek figürlü örgü bebek şapkasını mutlaka ama mutlaka değerlendirmelisiniz hanımlar…

Köpek figürlü örgü bebek şapkası ve yapılışına baktıktan hemen sonra, en altta bulunan örgü bebek şapka modellerine de mutlaka ama mutlaka bir göz atmalısınız dostlar.

Not : Örgü bere modelimiz için atılan  ilmek sayısı kullanacağınız yünün ve şişin kalınlığı önemli olduğu kadar bebeğinizin baş çevreside önemlidir.Bebek şapkamız için beyaz iple şişe 80 ilmek atarak tek lastik örgüsü örmeyle başlayalım.

Tek lastik örgü modeli nin yapılışı : 1 düz, 1 ters, 1 düz , 1 ters ( haroşa)  örgü şeklinde, arka sırayı dönünce düz örgüler, ters, tersler düz örgü tekniğinde örülür.

Yaklaşık yirmi sıra lastik örgüsü örün ve düz örgü modeli ne geçin. ve ilk düz örgü modeli örerken iki yandan bir ilmek ve ortada ki ilmeklerin aralarından sekiz ilmek çıkararak bere modelimizin baş çevresi kadar genişleteceksiniz.  yaklaşık olarak bebeğinizin baş çevresini düz örgü örneğini ördükçe başında ölçerek anlayabilirsiniz ve kulaklarından biraz daha yukarı noktada beyaz şapka örgüsünün yavaş yavaş önce 2 sırada bir kenarlardan ilmek keserek ( yani ilmek kapatarak yada eksilterek ) doksan ilmek sayısını seksen düşürün , sonra her sırada bir orta ilmek ve kenar ilmeklerden eksilterek altmış ilmeğe kadar getirin ve daha sonra tün ilmekleri kapatıp tersten dikin.

Şimdi sıra geldi örgü bebek beresi modeli mizin kulaklarını yapmaya …siyah ve beyaz yün ile iki renkli köpek kulağı yapmak gerekiyor. şişe beyaz yünle on ilmek atın ve düz örgü ile örmeye başlayın bir kaç sırada bir kenarlardan ilmek arttırarak otuz ilmek olduğunda ilmekleri kenarlardan eksiltmeye geçelim. siyah yün ilede aynı ilmek sayısıyla kulak örelim. ve her 2 kulağı yapabilmek için tersten 1 tarafı açık kalacak şekilde dikelim ve düz çevirelim o açık olan ucuda dikelim. diğer köpek kulak modelini aynı şekilde örelim ve beyaz bebek şapka modelinin iki ucuna kulakları dikelim.

Daha sonra ise köpek gözünü yapmak için 2 adet siyah düğme dikin ve elde yine şişle siyah yünle düz örgü ile küçük bir örgüden sonra köpekli şapkamızın burunkısmını yaptıktansonra şapkaya dikerek iğne iplikle siyahbıyıklarını şapka üzerine işleme yapalım.

Örgü bebek şapkası modelleri

Bir önceki yazımız olan Uzun triko hırka modeli ve detaylı anlatım yapılışı başlıklı makalemizde uzun hırka modeli ve yapılışı ve uzun hırka modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
uzun triko hırka modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı
Uzun triko hırka modeli ve detaylı anlatım yapılışı

uzun triko hırka modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı resimli anlatım ile sizlerle... Örgü işi yapan hamaratlı bir el tarafından...

Kapat