Kuru ciltler için doğal nemlendiriciler

Kuru ciltler için doğal nemlendiriciler
29 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 839 kez okundu.

Kuru ciltler için doğal çözümler

Kuru ciltlerin bakımında en büyük takviye tabii ki nemlendiricilerdir. Cildinize kullanacağınız nemlendiricileri, nemlendirici kremler, nemlendirici yağlardır. Cildiniz kuru ise, nemlendirici krem kullanamıyorsanız, nemlendirici yağları denemeniz hem daha faydalı olacaktır. Hamda bazı yağlar kuru ciltler için birebir çözüm sağlayan doğal nemlendiriciler yerine geçmektedir.
Kuru ciltleri nemlendirmek için kullanılacak doğal yağlardan biri, kuşburnu çekirdeği yağıdır. Bu yöntem kuru ciltlere çok iyi gelecektir.

Doğal nemlendirici yağlardan bir diğeri ise avokado yağıdır. Avokado yağı, cildinizin ne oranını dengeleyerek nemlendirmeye yarar. Güne başlarken kuru cildinize süreceğiniz bu doğal nemlendirici bitkisel yağları sürmeniz, birde gece yatarken çok az sürmeniz yeterli gelecektir.
Bazı bitkisel doğal yağların kuru cilde olan nemlendirici özelliği çok güçlü olmasına rağmen bazı zararları olabilir. Örneğin badem yağı harika bir enlendirici yağ olmasına rağmen fazla kullanmanız halinde kıl köklerini beslediği için cildiniz üzerinde kıllanamaya sebep olabilir. Bu sebeple yüz bölgenizde, kuru cildinizi nemlendirmek için badem yağı kullanmamanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Kırışıkları Geciktiren Besinler başlıklı makalemizde Kırışıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İstenmeyen tüylere kesin çözüm
Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Tüylerden kurtulmanın kesin çözümü sizlerle. Özellikle kadınlar için istenmeyen tüyler tam bir sorundur. Aslında son yıllarda erkeklerin de özellikle sırt...

Kapat