Lif örneği açıklamalı

Lif örneği açıklamalı
14 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 2.281 kez okundu.

lif örneği modeli çeşiti ve detaylı resimli anlatım yapılışı hazırlanışı.. 

Lif modeli işlemek isteyen hanımlar, sizlere detaylı resimli bir anlatım sunuyoruz. Örgü işi yapan profesyonel eller tarafından hazırlanan bu resimli açıklamalı anlatıma göz atarak, sizlerde lif modeli işleyebilir, istediğinizi elde edebilirsiniz. Lif modeli ve işlenişi konusunda detaylı bilgilere sahip olmak istiyorum diyenlerdenseniz, aşağıdaki anlatımımıza mutlaka bir göz atmalı ve dikkatli olarak lif modeli işlemelisiniz…

1- Istediginiz uzunlukta zincir cekilir, zincir cekimi bitince tekrar geriye donup 6 veya 7 zincir cekip batirilip tutturularak biritler yapilir. (Birinci resimde goruldugu gibi.)
2- Brit tamamlaninca tekrar geriye donup 3 zincir cekip brite tutturulur, bundan sonraki cekeceginiz zincirleri uzatip gevsek birakarak tekrar birite donup boyle 10 tane yapilir ve her bir britin ici doldurulur. (Ikinci resim)

3- Zincirler 10 tane olunca tigdan cikarilir ve ayni biritin icinde 7 tane zincir cekilip bir tane briti atlayip digerine batirilir (3. resim)
4- Ucuncu sira bu sekilde tamamlanir. (4. resim)

5- Sira tamamlaninca 7 zincir cekilir ve donulur, bos birakilan ilmekler teker teker toplanir. (5. resim)
6- Her 5 tane ilmegi tek tek toplayip arasina 4 zincir cekilip devam edilir. (6 resim)


7- Toplama islemleri bitince tekrar 7 zincir cekilip ust siraya donulur. (7. resim)
8- Tekrar daha once yaptigimiz islemlerin hepsi tekrarlanir. (8 resim)

                                  

9- Yine her bosluga 10 tane uzatarak ilmekler cekip doldurup sirayi tamamlayinca, geriye donup yine toplariz. Lif bitince kenarlarini ister resimdeki gibi isterseniz kendiniz begendiginiz herhangi bir kenar ornegi ile bitirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dilimli Örgü Bebek Yeleği başlıklı makalemizde Örgü Bebek Yeleği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Dilimli örgü bebek yeleği yapılışı
Dilimli Örgü Bebek Yeleği

dilimli örgü bebek yeleği modeli örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı...  Bebekleriniz için işleyebileceğiniz şık bir örgü bebek yeleği modeli...

Kapat