Maydanoz ile Zayıflama

Maydanoz ile Zayıflama
18 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.120 kez okundu.

Maydanoz ile zayıflama artık mümkün hanımlar…

Çok severek kullandığımız ve genellikle her yemekte ve salatalarımızda kullandığımız maydanoz bizleri zayıflatıyor. Maydanoz’un insan sağlığına yararlı etkisi olduğu kadar, suyu da sağlıklı kilo vermenize faydası olacaktır. Zayıflamada sağlıklı diyet yapmak için maydanozun kendisi veya suyunu kullanmalısınız. Suyu nasıl mı? yapılır aşağıdaki metinimizde sizler için yazdım buyrun bakınız.

Maydanoz, yeşil yapraklı ve damarlı bir bitkidir. Maydanozgiller familyasından olan bu bitkinin tohumları ufak ve esmerdir. Kökünde uçucu yağ, apiin ve musilaj vardır. Bu bitkinin kök ve yaprakları kullanılır. Birçok sayıda faydaları olan maydanozun en önemli yararı zayıflatıcı etkisinin olmasıdır. Maydanoz ödemleri atmak için kullanılan muhteşem bir bitkidir. Bu şekilde vücuttaki zehirli maddeleri atarak, terletir ve idrar söktürür. Ayrıca sindirimi kolaylaştırarak zayıflamaya yardımcı olur.

Zayıflamada maydanoz suyu kullanılmaktadır. Fakat maydanoz suyu tek başına yeterli olmamaktadır. Sadece vücuttan su atar. Zayıflatıcı etkisinden yararlanmak için limon suyu ile birlikte kullanmak gerekir. Yaz mevsimine girdiğimiz bugünlerde sizlere hem yağ yakıcı hem de kilo verdirici güzel bir kür sunuyoruz.

16 tane maydanozun sapını, 2 yemek kaşığı limon suyunu yarım bardak suya katarak mutfak robotunda 1 dakika çekin. 15 gün arayla her sabah yarım bardak bu sudan için. 7 gün ara verin ve tekrar 15 gün boyunca aynı şekilde devam edin. Burada dikkat edilecek husus 15 günden uzun süre yapılmaması. Bu şekilde yaklaşık ayda 4 kilo verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kilo Alımında Tehlikeli Besinler başlıklı makalemizde Kilo Alımındaki besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Saç Vitamin
Saça İyi Gelen Besinler

Saçlarınızın sağlıklı olması için hangi besinleri tüketmeniz gerekmektedir... Sağlıklı saçlara sahip olmak için yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Sağlıklı saçlara sahip...

Kapat