Mayo seçmenin incelikleri

Mayo seçmenin incelikleri
28 Mart 2012 tarihinde eklendi, 1.598 kez okundu.

mayo seçmenin püf noktaları incelikleri önerileri sizlerle..

Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde birçok kişi mayo seçimi konusunda eminim zorluklar çekecek ve bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyecek. İşte bu amaç ile hazırladığım bu yazımda, mayo seçme konusunda atlanmaması gereken etkenlerden bahsediyorum kızlar. Mayo seçimi sırasında hangi etkenlere dikkat etmeli ve seçiminizi neye göre yapmalısınız? İşte detaylar;

Yaz geldi… Şimdi şu mayo ve bikini meselesi can sıkıcı olabilir. İnanıyorum ki çok az kadın, yaz yaklaşırken ve mayo seçmesi lazımken mutluluktan uçar. Mayo deneme meselesi genelde sıkıntı verir çünkü kilolar özellikle kendine göre -başkasına göre olmasa da- hiç yeterince verilmemiştir. (Buna toplumun, kozmetik sektörünün ve Barbie bebeklerin kadının üzerindeki “ince kal” baskısı diyebiliriz aslında.) Üstelik daha hiç güneş görmemiş bembeyaz vücutla ayna karşısına geçmek de pek cesaret verici değildir.

Ama madem yapacaksınız, bazı noktalara dikkatinizi çekmek isterim. Vücut şeklimizi tanıyarak yapacağımız seçimler kadar, bu mayo veya bikinilerin hangi ortamlarda giyileceği de önemlidir çünkü… Mesela kumsal için çizgili veya çiçekli üçgen kesim bir bikiniyi tercih edin. Eğer üye olduğunuz bir spor kulübünün havuzuna gidiyorsanız belki de tek parça ve astarlı bir mayoyla daha klasik bir şıklık sergileyebilirsiniz. Davetli olduğunuz bir havuz başı partisinde akşamüstü elinizde bir kokteyl ile salınacaksanız, belki de Keiko’nun asla yanmak için üretilmemiş olan asimetrik mayosundan edinebilirsiniz. Ya da yüzme sizin için bir güneş görme vesilesi değil de bir sporsa ve su kenarında bol hareket edenlerdenseniz, daha teknik bir materyale sahip olan Ralph Lauren’in fermuarlı mayosu ideal bence.

Ancak gelelim mayo kesimi seçimine. Bazı kesimlerin vücudu olduğundan farklı gösterdiği doğrudur ve bu kanıtlanmıştır. Ben mektepte gördüm.
Mesela geniş kalçalardan şikayetçiyseniz, dikkati vücudun üst bölgesine çekmek gerekir. Mesela üst kısmı alttan daha canlı, daha desenli olabilir. Yukarıda kullanacağınız aksesuvar da dikkati kalçalardan uzaklaştırır.

Eğer göbeğinizi saklamak istiyorsanız, daha elastik kumaşı olan, daha çok tek parça mayoları tercih edin ve balenli mayolar kullanın. Göbeğin ortasından geçen ikinci renk de daha ince gösterir.

Erkeksi bir vücudunuz olduğunu düşünüyorsanız, içi dolgulu ve balenli bikini üstleri ile yanları ipli altları tercih edin. Eğer göğüsleriniz vücudunuza göre daha büyükse, enine çizgili askısız veya boyundan bağlı modelleri tercih edin de, omuzlarınız olduğundan geniş dursun ve dikkati çeksin.

Yok fıstık gibiyseniz ya da en önemlisi, kendinizi öyle hissediyorsanız ve kendinizle barışıksanız, o zaman lütfen keyfinize bakın ve bunları hiç dert etmeden canınız hangisini isterse onu alın… Ve sizi böyle mutlu doğuran annenize teşekkürü borç bilin!

Bu sezon kalın çizgili bikinilerin yanı sıra Hawaii desenleri de çok moda. Uzun zamandır teknik sebeplerden dolayı -yanma tekniklerinin sebepleri tabii- unutulan tek parça mayolar da bir o kadar moda. Nefis renklerde sedefli ve janjanlı kumaşlardan yapılan bikiniler de bol bol var. Ancak lütfen siz siz olun, artık şu geçen senelerin modası olan fosforlu, neon renklerden uzak durun!

Bir önceki yazımız olan Aysira gelinlik modelleri başlıklı makalemizde aysira gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Vücut tipine göre kıyafet seçimi
Vücut tipine göre kıyafet seçimi

vücut tipine göre kıyafet seçimi önerileri püf noktaları incelikleri sizlerle..  Vücut yapınıza göre hangi elbise modelleri seçmelisiniz merak ediyorsanız, aşağıdaki...

Kapat