Meme Kanserinde Yeni ( Işın Tedavisi ) Yöntemi

Meme Kanserinde Yeni ( Işın Tedavisi ) Yöntemi
24 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 1.451 kez okundu.

meme kanseri nasıl tedavi edilir meme kanserinde ışın tedavisi yöntemi

Kadınların korkulu rüyaları içerisinde yer alan ve etkisi altına aldığı kişilere büyük zorluklar yaşatabilen “meme kanseri” yeni ortaya çıkartılan ışın tedavisi ile kolaylıkla tedavi edilebiliyor kızlar. Eğer meme kanseri riski altındaysanız veya bu rahatsızlığa bir şekilde yakalandıysanız mutlaka aşağıdaki özel bilgileri okumalı ve bu rahatsızlığa karşı önlemlerinizi almalısınız.

Acıbadem Maslak Hastanesi Meme Sağlığı Merkezi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Nuran Beşe, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’de ”ilk kez” merkezlerinde hayata geçirilen Intra Operatif Radyoterapi IORT) yönteminin, ameliyat sırasında ışın tedavisi sağlayan, hareket edebilen ve ışın üreten bir radyoterapi cihazıyla uygulandığını belirtti.

Meme Kanserinde Yeni ( Işın Tedavisi ) Yöntemi

© Copyright 2012 CorbisCorporation

Beşe, yöntemin tek doz olarak uygulanıp hastayı dışarıdan verilen radyoterapiden tümüyle kurtarabildiği gibi, bazı durumlarda ek doz olarak uygulanıp toplam tedavi süresinin kısalmasını sağladığını ifade etti. Prof. Dr. Beşe, yöntem sayesinde hastanın radyoterapi tedavisi görebilmek için günlerce hastaneye gelmek durumunda kalmadığını da kaydetti.

Meme koruyucu cerrahi tedavinin bazı hastalar için uygun olmayabildiğini, bu durumda memeyle birlikte meme ucu ve çevresindeki koyu renkli halkanın da alınmak zorunda kaldığını anlatan Nuran Beşe, şunları kaydetti:

Meme kanseri nedeniyle ameliyat olmak durumunda kalan ve meme koruyucu cerrahi uygulanan hastalara yeni bir umut daha doğuyor, IORT yöntemiyle tek doz ışın tedavisi. Bu yöntem, tedavi süresini kısaltmak gibi önemli avantajının yanı sıra aynı zamanda memenin tümünün alınması gerektiği durumlarda meme başının korunmasına da imkan tanıyor. Bu sayede meme estetiği rahat gerçekleşiyor ve çok daha mükemmel kozmetik sonuç elde edilebiliyor.’

Bir önceki yazımız olan Adaçayı hangi hastalıklara iyi geliyor başlıklı makalemizde Adaçayı hangi hastalıklara iyi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıklı kilo vermek için bunları deneyiniz
Sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verebilirim?

 sağlıklı kilo verme önerileri tavsiyeleri kilo vermek için yapmanız gerekenler Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek isteyenlere çok özel tavsiyeler sunuyoruz....

Kapat