Mevsime uygun şık bayan örgü modelleri

Mevsime uygun şık bayan örgü modelleri
3 Mart 2012 tarihinde eklendi, 1.483 kez okundu.

mevsime uygun şık bayan örgü modelleri örnekleri çeşitleri sizlerle…

Mevsime uygun örgü tasarımlar ile karşınızdayız dostlar. Yaz kış demeden örgü tasarım ürünlerini tercih eden ve bunu bir tarz haline getiren arkadaşlarımın çok beğenecekleri ve severek tercih edecekleri bu örgü tasarım modeli, örgü işi yapan profesyonel eller tarafından ortaya çıkartılmış.

örgü bayan elbise modeli

Malzeme :
Moher Special 217, 288, 1945 (1’er yumak), Moher Simli Special 1260(1 yumak), Süper Angora 3471 (1 yumak)
Şiş No : 4.5
Tığ No : 2
Örgü Şekli : Haraşo

Yapılışı :
ŞAL :
304 ilmek başlanarak haraşo örügüye geçilir. İlmekler ortalanarak ortadaki 2 ilmeğin her iki tarafındaki 2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir. Bu işlem her düz sırada 34 defa tekrarlanır. 2 diş haraşo örüldükten sonra her iki taraftan 5+10+4 defa 5+10+5+4 defa 4+18 defa 2 ilmek kesilir. Kalan 30 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
Boyunluğun etrafına tığ ile aynı yere batılarak 3 trabzan, 1 sık iğne yapılır, 1 cm atlanarak işlemler şal boyunca tekrarlanır.
ÇİÇEKLER :
1.sıra: 8 zincir çekilerek brleştirilir.
2.sıra: zincirin içine 14 adet trabzan yapılır.
3.sıra: 5 zincir çekilir, 14 trabzanın arka tarafından 5 trabzan atlanır, 1.sıradaki zincire batılarak sık iğne yapılır, 5 zincir çekilir, 5 trabzan atlanarak 1.sıradaki zincire sık iğne yapılır, 5 zincir çekilir, 4 trabzan atlanarak 1.sıradaki zincire 1 sık iğne yapılır.
4.sıra: zincirlerin içine 8’er adet trabzan yapılır.
5.sıra: 5 zincir çekilir, 4 trabzan atlanarak 3.sırada çekilen zinirin içine sık iğne yapılır, 5 zincir çekilir, 4 trabzan atlanarak 3.sırada çekilen zincirin içine 1 sık iğne yapılır…şeklinde sıra tamamlanır.
6.sıra: 5.sırada yapılan zincirlerin içine 11’er adet trabzan yapılarak bitirilir.
Her renkten 1’er adet yapılarak boyunluğun ortasına dikilir.
YAPRAKLAR :
30 zincir çekilir, her zincir üzerine 1’er tarbzan yapılıp, zincirin alt tarafına geçilir. Aynı şekilde trabzan üzerine 1’er trabzan yapılarak bitirilir. 3 adet yapılır. Şalın alt ortasına dikilir.

nako.

Bir önceki yazımız olan Örgü fırfırlı etek modeli ve anlatımlı yapılışı başlıklı makalemizde Fırfırlı etek modeli ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
etkileyici_ask_sozleri
Etkileyici aşk nickleri

etkileyici aşk nickleri sözleri resimleri facebook sizlerle dostlar...  Birini seviyor ama ona hissettirme konusunda sıkıntılar mı çekiyorsunuz? O halde bu...

Kapat