Mevsimlik Patik Yapımı

Mevsimlik Patik Yapımı
3 Mart 2012 tarihinde eklendi, 1.845 kez okundu.

mevsimlik patik modelleri örnekleri çeşitleri ve detaylı anlatım yapılışları

Mevsimlik patik modeli ve detaylı anlatım yapılışını bu yazımda sizlere sunuyorum dostlar. Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla işleyebileceğiniz bu tasarım modeli ile sizlerde harika bir patik modelini ortaya çıkartabilirsiniz. Farklı tasarımı ile gerçekten dikkat çekici bir görünüme sahip olan bu patik modelini mutlaka ama mutlaka tercih etmelisiniz.

örgü patik modeli ve yapılışı

Malzeme :
Nako Serin
Renk No : 99 (1 yumak)
Şiş No : 3,5
Örgü Şekli : Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü

Yapılışı :
Konçlardan başlanarak örülür.
29 ilmek başlanarak 13 cm 1+1 lastik yapılır. Her iki taraftan, her sırada 12 defa 2 ilmek içerden 1’er ilmek artırılarak 53 ilmeğe ulaşılır. 20 cm örüldükten sonra ilmekler ortalanır ve ortadaki 21 ilmek örülür, 1 ilmek kesilir, geri dönülür, ortadaki 21 ilmek örülür, 1 ilmek kesilir, geri dönülür…şeklinde geri dönüşlerle örülerek bu işlem 14 defa tekrarlanır. 2 sıra örülür, bir taraftan 2 ilmek örülür, 1 ilmek artırılır, 4 ilmek örülür, 1 ilmek artırılır kalan ilmekler lastik örülerek sıra tamamlanır. Diğer taraf artırma yapmadan örülür. İlmek artışları 2 sıra arayla aynı yerlerden yapılırken; 1.ilmek artırılan yerden 20 defa, 2.ilmek artırılan yerden 14 defa artış yapılır. Artırma işlemi bittiğinde 2,5 cm örülür, kalan 59 ilmek ortalanır ve ortadaki 1 ilmeğin her iki tarafından geri dönüşlerle 1’er ilmek kesilir. İlmekler bitene kadar her sırada bu işlem uygulanır.
13 cm düz örülen konçların her iki tarafından şişe 16 ilmek çıkarılır, 1+1 lastik örgü yapılır. Bir taraf kesme işlemi yapılmadan, ayak tabanına doğru olan taraftan ise her sırada 2 ilmek kesilir. 10 cm olduğunda kalan 3 ilmek 15 cm örülüp, bağcıklar oluşturularak ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Burun kısmı dikilir.

nako

Bir önceki yazımız olan Örgü fırfırlı etek modeli ve anlatımlı yapılışı başlıklı makalemizde Fırfırlı etek modeli ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
pirincorgu-5
Örgü pirinç modeli yapılışı (resimli anlatım)

 örgü pirinç modeli,örgü pirinç modeli nasıl yapılır? orgu pirinç tekniği Merhaba bayanlar sizlere bu makalemizde örgü pirinç modeli nasıl yapılır...

Kapat