Mide üşütmesi nasıl olur? Mide üşütmesi tedavisi

Mide üşütmesi nasıl olur? Mide üşütmesi tedavisi
31 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 1.393 kez okundu.

mide üşütmesine iyi gelecek öneriler tavsiyeler bilgiler tüyolar mide üşütmesi sebepleri

Özellikle kış aylarında meydana gelmesi ile birlikte fazlasıyla can sıkabilen “mide üşütmesi” etkisi altına aldığı kişilere büyük zorluklar yaşatabiliyor. Peki, mide üşütmesi tam olarak hangi etkenlerden dolayı oluşuyor ve mide üşütmesine iyi gelebilecek etkenler nelerdir? Konusunda uzman kişiler tarafından sunulan en özel bilgileri sizler için sunuyoruz. Bu bilgileri yakından takip ederek sizlerde mide üşütmesi problemlerinize kolaylıkla çözümler bulabilir ve daha rahat bir yaşam sürebilirsiniz.

Mide üşütmesi nasıl olur? Mide üşütmesi tedavisi

mide üşütmesi

Mide Üşütmesi Tedavisi İçin Gerekenler

Nane limon mide üşütmesi için önerilen ve en çok bilinen yöntemlerden biridir. Bir bardak suya 1 kaşık nane ve limon kabuklarının kaynatılması suretiyle hazırlanan bu içecek rahatsızlığın şiddetine göre bir çay bardağında günde 2 veya 3 defa içilir.

Bir fincan kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı kara­biber eklenip demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilirse mide üşütmesine iyi gelir.

Bir fincan kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı mercanköşk eklenip demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilirse mide üşütmesine iyi gelir.

Can sıkıntısına çare bulundu

Zencefil, papatya, ıhlamur ve ada çaylarının birçok rahatsızlığa iyi geldiği gibi mide üşütmesinin giderilmesine yardımcı olduğu görülmüştür.

Bir miktar taze ve güneş altında toplanmış kekik ince kı­yıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneşgörebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak, iyice süzüldük­ten sonra bir kesmeşekerin üzerine beş damla damlatılarak kullanılır.

Yeşil çay mide üşütmesine iyi gelmektedir.  

Havlican bitkisinin kökü, dövülüp ezildikten sonra yıldız çiçekleri ile birlikte on beş dakika süre ile suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen posaya yulaf unu karıştırılarak lapa kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan lapa, yatmadan önce ısıtılarak midenin üzerine konup sarılır.

Havanda dövülerek ezilen şam fıstıkları, süt otu ile birlikte yarım saat süreyle kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, şurup kıvamına gelinceye kadar, kuşburnu pekmezi ilâve edilerek karıştırılır. Hazırlanan şuruptan, rahatsızlık süresince günde üç fincan ısıtılarak içilir.

Bir önceki yazımız olan Adaçayı hangi hastalıklara iyi geliyor başlıklı makalemizde Adaçayı hangi hastalıklara iyi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Trend Balık Etekli Elbise
Yeni yılın en iddialı; “Balık Etekli Elbise” Modelleri

 2013 balık etekli elbise modelleri trendleri çeşitleri en güzel en yeni seçimlerle... 2013 yılının en iddialı "balık etekli elbise" modellerini...

Kapat