Mustafa Ceceli hayatı ve merak edilenleri

mustafa ceceli hayatı biyografisi merak edilenleri hakkında bilgiler… 

Ülkemizin tanıdık yüzlerinden olan şarkıcı “Mustafa Ceceli‘” ‘nin biyografisi konusunda sizlere bilgiler sunuyoruz dostlarım. Mustafa Ceceli ve hayatının satır başları konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, aşağıdaki makalemizi okumalısınız.

Mustafa Ceceli birçok ünlü sanatçının Şarkılarının düzenlemesini yaptığıı sanatçıdır. Müzik dünyasının sürekli peşinde olduğu Mustafa Ceceli’nin yaptığıı Şarkılar hit oluyor. Bir süredir Sezen Aksu”nun konserlerinde sanatçıya klavyesiyle eşlik etmeye bağlayan Mustafa Ceceli”yi, Aksu seyirciye takdim ederken ona takılmadan da edemiyor: “Sarıya boyalı saçlarına, aykırı görüntüsüne bakmayın; o bir hacı. Kaç defa hacca gitti geldi, galiba çok günah iİlediği için kendisini affettirmek istiyor.” Sadece Sezen Aksu değil, müzik dünyasında hemen herkes Ceceli”ye “Hacı” diye hitap ediyor. Kartonet kapaklarında adı değil, Sezen Aksu”nun taktığı isim olan “Hacı” yazıyor. Ceceli ise böyle anılmaktan hiç rahatsız değil: “Sezen Hanım”ın beni “Hacı” şeklinde takdim etmesinden hiç rahatsız olmadım; ama ilk bağlarda biraz utanıyorum. O konu çok hassas bir konu. Bu iİlerin övünmesi olmaz, ama çok keyifli bir Şey oldu. İzleyiciyle kayna?tık. Sezen Hanım, keyifli biri, bu konuda bana espriyle takılıyor.”

Müzik kariyerine ilk olarak 6 yağında aldığı piyano eğitimi ile bağlayan Ceceli, ilk müzik grubunu lise yıllarında kurmuştur. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni kazanan müzisyen, bir yandan demo kayıtlarla ilk aranjörlük denemesine bağlamiştır. Üniversitenin 3.yılında tekrar sınava girerek bu kez Yeditepe Üniversitesi ?İletme Bölümü’nü kazanır ve İstanbul’a yerleşmiİtir. Cenk Eren ve Nükhet Duru orkestrasında çalışmaya bağlayan Ceceli, ilk aranjörlük deneyimi ise Cenk Eren’in vokalisti Merih Ermakastar’ın albümüyle gerçekleİtirmiİtir.

Bu albümün referansıyla Ozan doğulu ile tanışan Ceceli, “Aklım Karıştı” Şarkısı ile beraber Kenan doğulu ile çalışmiştır. Bu dönemde Sezen Aksu’nun hit Şarkılarından “İkili Delilik”i de düzenleyen müzisyen, kısa bir süre içerisinde başta Kenan doğulu ve Sezen Aksu olmak üzere, Cenk Eren, Nükhet Duru, Emre Altuş, Sıla, Levent Yüksel, Serdar Ortaç, Bengü, Gülşen, Melih Görgün, Gökhan Tepe, Betül Demir, Murat Boz, Ziynet Sali, Hepsi, Burak Kut, Hande Yener, Ajda Pekkan ve Emel gibi birçok müzisyenle çalışmiştır.[1]

2007 yılında ise, Behzat Gerçeker ve Samsun Demir’den gelen teklif üzerine ENBE Orkestrası albümüne sözü ve müziği Sezen Aksu imzası taşıyan “Unutamam” ile konuk olan müzisyen, aranjörlük deneyiminden sonra bu kez ilk defa bir Şarkının vokali olarak yer almiş ve bu Şarkıyla oldukça büyük bir başarıya imza atarak, Billboard Türkçe Top 20 Listesi’nde en yüksek olarak 2 numaraya kadar yükselmiİtir. Bu başarının ardından, Uzay Heparı anısına hazırlanan “Uzay Heparı Sonsuza” albümünde de daha önce Aşkın Nur Yengi’nin seslendirmiş olduğu “Karanfil” isimli besteyi yeniden yorumlayan müzisyen, bu Şarkısıyla da bir kez daha bu listelere giriş yapmayı başarmiş ve bu Şarkıyla en yüksek 7 numaraya yükselmiİtir.

Bu iki Şarkının da listelerde başarılı olmasıyla beraber kariyerindeki ilk solo albümünü hazırlamaya hız kazandıran müzisyen, DMC ile anlaşmiş ve ilk albümünü Eylül ayında çıkaracağını duyurmuştur. Ancak, ilk albüm öncesinde yaz aylarında orjinali Arapça bir Şarkı olan besteye oyuncu Sermiyan Midyat tarafından yazğlan sözlerle Türkçe olarak yorumlayan Şarkıc?, “Limon Çiçekleri” adı verilen bu single’ını 29 Haziran 2009 günü DMC etiketiyle piyasaya sürmüştür.

mustafaceceli.fansitem.com

Mustafa Ceceli Fotoğrafları

Bir önceki yazımız olan İskelet sisteminin görevleri başlıklı makalemizde iskelet sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Mustafa Ceceli hayatı ve merak edilenleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. beyza diyor ki:

    Mustafa Ceceli’yi aileme bile değişmem. Onu çok seviyorum. O benim aşkım…

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Pasta desenli örgü bardak kılıfı modeli
Örgü Bardak Kılıfı Modelleri

örgü bardak kılıfı modelleri örnekleri ve çeşitleri sizlerle sayın kahve içmeyi seven bayanlar.... Bugünde sizler için en şık ve en...

Kapat